Jóga Anatomie se Stu Girling

Sobota
26.08.2017
- Neděle
27.08.2017
Workshop
O akci:

Na konci srpna do Čech poprvé zavítá Stu Girling, známý především svými stránkami loveyogaanatomy.com. Stu je body worker a učitel anatomie, známý po celém světě, a který se specializuje na léčení praktikantů jógy, jejich zranění a odstraňování negativních pohybových návyků. Stu praktikuje ashtangu 15 let a vyučuje Anatomii a Fyziologii na mezinárodních učitelských tréninzích. Myšlenka založení jeho stránek loveyogaanatomy.com vznikla z nedostatku informací a článků na téma jógové anatomie a ashtangy a jejich seskupením na jedné webové platformě.

Stu bude v Praze učit dvoudenní workshop, kde se zaměří na vytvoření rovnováhy pomocí práce s naším tělem. Podíváme se na častá omezení, které praktikanti v praxi mají, a to především v záklonech, v práci s kyčlemi, rotacích a ramenou. S tím se zaměříme na základní principy správného postavení těla.

Tento workshop je výbornou příležitostí pro všechny praktikanty a učitele jógy, jak oprášit své znalosti anatomie a fyziologie, nasbírat nové vědomosti a naučit se je předcházet zraněním. Workshop je určen všem úrovním praktikantů. Stu je výborný učitel, který je otevřený otázkám, umí probíranou látku vysvětlit i laikovy a hlavně dokáže o anatomii přednášet interaktivním a poutavým způsobem. Workshopy praktickým způsobem spojují teorii anatomie s praktickou částí ásany.

Předchozí znalost anatomie není nutná.
Výuka bude probíhat v max. skupince 20 studentů, aby byla zajištěna kvalita a intenzita výuky.

Workshop je vedený v angličtině bez českého překladu.

Registrace zasílejte přes Rezervace na www.shala.cz. Místo budete mít rezervováno po uhrazení částky převodem na číslo účtu 319015001/5500. Pro mezinárodní bankovní transakci nám zašlete email.

Jóga Anatomie se Stu Girling
Jóga Anatomie se Stu Girling
Program:

Sobota dopoledne 26/8

KYČLE
Prozkoumáme stavbu kyčelního kloubu a jak se u každého z nás může odlišovat. Dále se podíváme na svaly související s tímto kloubem a jakým způsobem ovlivňují pohyb v určitých směrech. Rozvedením tohoto tématu skrze praktickou část v níž se podíváme na související ásanové pozice jako předklony nebo kyčelní rotace.

​Sobota odpoledne 26/8

RAMENA:
Zde se zaměříme na ramenní kloub, problémy které souvisejí s hybností ramene a jakým způsobem přispívají k potenciálním úrazům. Diskuse a praktická implementace ásanových pozic souvisejících s touto oblastí, jako balancování na rukou, downward dog (stříška), chaturanga, spojení rukou za zády a podobně.

Neděle dopoledne 27/8

PÁTEŘ & SI (sakroiliakální) KLOUB:

Pochopením stavby páteře a s ní souvisejících svalů, lépe pochopíme rozsah pohyblivosti a typ pohybů, které s touto částí těla souvisejí. Stejně tak se zaměříme na typy zranění a jak jim předcházet. Z pohledu ásany se podíváme na záklony, rotace a důležitost integrace kyčlí a ramen při pohybech s páteří.
​​
Neděle odpoledne 27/8

FASCIE & BIOTENSEGRITY:

V poslední době je hodně zájmu o nově se objevující informace v oblasti fascie a jakým zůsobem ovlivňuje praxi jógy. V tomto workshopu se podíváme na to co fascie je, co je její úlohou a jakým způsobem můžeme využít její lepší znalost. Také se zaměříme na biotensegrity, jakým způsobem je v těle rozprostřena váha a pohyb a integrace kloubů, svalů a fascie.

Adresa:
Shala Prague
Trojanova 18
Praha 2
Česká republika
Cena:
5.600 Kč
Na akci vás zve...
Shala Prague
Go to top

Nejbližší akce

Yoga Teacher Training 200 ryt
Pátek, 18. Srpen 2017 - 16:30