Kirsten Sýkorová

O lektorovi:

Dlouhou dobu jsem přemýšlela, co bych o sobě do kolonky "O lektorovi" měla vůbec napsat. Někteří z Vás by možná čekali, že všichni lektoři jógy jsou vyrovnaní lidé, kteří si prošli jakýmsi osvícením, stále meditují, nebo sedí někde v jeskyni a provádí nějaké rituály...

Takový názor jsem měla na jogíny a celkově na jógu i já. Pravdou je, že jsem úplně "normální" člověk, který dělá jen to, co ho baví a naplňuje. Než jsem s jógou začala, slyšela jsem o ní jen z vyprávění, a abych pravdu řekla, moc mě to nenadchlo. Představovala jsem si nudné a pomalé cvičení, což mě jako mladého člověka moc nebralo. I přesto jsem si ale řekla, že dám józe šanci a nebudu ji takto odsuzovat. A tak jsem šla na svou první hodinu jógy, konkrétně hodinu power jógy.

Jakmile jsem vešla do malé a tmavé místnosti s jednou svíčkou uprostřed, byla jsem překvapená: lektorka zářila pozitivní energií, všude panovala dobrá nálada, a místnost, kde jsme cvičili, byla hezká a útulná. Celkově hodina byla příjemná a velmi jsem si ji užila. Začala jsem proto navštěvovat hodiny power jógy pravidelněji. Postupem času, jsem pátrala na internetu, jestli vůbec existuje jiný druh jógy než právě power jóga, a zjistila jsem, že jich je víc než dost!

Vzhledem k tomu, že jsem mladý dvacetiletý živel, který občas potřebuje trochu uzemnění a disciplíny, není divu, že mě nejvíce oslovila Aštanga jóga, kterou osobně praktikuji. Někdo by se mohl leknout, protože Aštanga jóga nepatří zrovna k těm nejlehčím, ale nebojte, i když ji praktikuji nejvíce, na mých lekcích se objevuje málokdy. Proto se určitě nemusíte bát, pokud jste o Aštanga józe už slyšeli, nebo jste se podívali třeba do mé galerie, že poprvé navštívíte mou lekci, nebo se přihlásíte na kurz jógy pro začátečníky - nebudu po Vás chtít žádné šílenosti! :)

Na józe se mi líbí to, že ať už jste zkrácený sportovec, nebo hledáte sami sebe, chcete si odpočinout od starostí, cítíte se jinak, jóga Vám pomůže, jak fyzicky, tak psychicky, a dá Vám přesně to, co v danou chvíli potřebujete. Ti, kteří jsou slabí, získají sílu, ti, kteří jsou silní, získají flexibilitu. Taky se říká, že jógová podložka je dobrým místem, na které se uchýlit, když psychoterapie a antidepresiva nestačí... Zkrátka každý si v józe najde, to své.

Myslím si, že je jedno jaký druh jógy ve finále zvolíte. Je tolik druhů jógy, ale každá z nich má stejně jeden cíl, který si ale musíte zažít už sami. A pak je jen na Vás, jak jógu uchopíte. Určitě se nenechte odradit vyprávěním, videy na youtube či první hodinou, která třeba nebude podle Vašich představ. Dejte józe šanci, už to, že právě teď tohle čtete, má nějaký důvod. Pamatujte, že nikdy není pozdě začít, dělat něco pro sebe, a já budu moc ráda, když Vám budu moci dělat společníka na Vaší jógové cestě.

Kontakty a styly

Kontaktní údaje

Město: 
Frýdek-Místek
Telefon: 
734469768
Kontaktní e-mail: 
Jógové styly:
Acro jóga
Aštanga jóga
Dětská jóga
Hatha jóga
Jóga pro muže
Jóga pro rodiče s dětmi
Jóga pro zdravá záda
Jóga pro ženy
Power jóga
Relaxační jóga
Odbornost, vzdělání:
Praha, Instruktor jógy, trenér 2. třídy
Frýdek-Místek, Náprava a rozvoj dechu u dětí i dospělých
Praha, Ashtanga yoga s Kino MacGregor's
Ostrava, Asistence v jógových pozicích
Praha, Akrojóga
Hodnocení lektora
Struktura lekcí: - Jak jste spokojeni se strukturou lekcí, které vede tento učitel? Vyhovuje vám způsob, jakým učitel hodiny připravuje?
Zatím nehodnoceno
Styl vedení lekcí: - Vyhovuje vám, jak učitel lekci vede? Vysvětluje/ukazuje srozumitelně jednotlivé ásany a sekvence pozic tak, aby vás příjemně provedl celou lekcí?
Zatím nehodnoceno
Poradí, pomůže?: - Jak dobře vám učitel dokáže poradit/pomoct, když si na lekci nevíte rady?
Zatím nehodnoceno

Učitel pořádá tyto akce

--- lektor/ka nezadal zatím žádné akce ---
Go to top

Nejbližší akce

Esence ženství
Sobota, 21. Červenec 2018 - 10:30
Večer otevřených dveří - Škola jógy Anjali
Pondělí, 23. Červenec 2018 - 19:00
Jóga a kakaový rituál
Pátek, 27. Červenec 2018 - 18:30