VIDEO: Ashtanga, bojové umění a tanec, to je Duncan Wong

Jóga v podání Duncana Wonga je vlastně meditací v pohybu. Svému stylu dal název "Yogic Arts" a jde prý o kombinaci bojového umění, hudby, tance, jógy a terapie těla. Duncan ale navíc jde s dobou a svou praxi obohacuje také hip hopem, kick boxem či pilates. Atmosféru Duncanova pražského workshopu s názvem Love Warrior Flow můžete nasát z našeho videa tady:

Duncan Wong se narodil v San Franciscu, ale po rodičích je napůl Skot a napůl Číňan. V polovině 90. let se mu podařilo vybudovat v New Yorku dvě velmi úspěšná jógová studia. Mezi jeho žáky patří i řada známých osobností, například Madonna, Björk či Sting.

Duncan se ale rozhodl změnit svůj život. Sbalil si věci a vycestoval do Asie, odkud pochází jeho otec. Dnes má svou základu v japonském Kjótu a díky své nekonvenční jógové praxi se brzy i tam stal hvězdou. Se svou ženou, samurajkou, vychovává dva syny, dvojčata. Do Prahy Duncana Wonga pozval Prague Spirit Festival.

Petra dříve pracovala jako televizní reportérka, dnes má na starosti chod redakce Jógovin. V dětství závodně plavala a později pak o medaile bojovala na veslařském skifu. Jógově se považuje za věčného aštangového začátečníka. Má ráda hory, na kole i pěšky, a je spoluzakladatelkou jógového obchodu YogaGuru.cz

Kam dál?

Obecné povědomí o józe vypadá asi takto: lehárko, ani se u toho nezapotím, nohy za hlavu...
Manju Jois: Ubrat na pozicích, přidat na spiritualitě
Manju Jois se stal mým učitelem před několika lety. Vůbec poprvé jsem se s ním setkala na...
Ohlédněte se s námi za třetím ročníkem Prague Spirit Festivalu. V Praze na Novoměstské...
Na konci června pořádal Prague Spirit Festival „Jógovou siestu“ na piazzettě Národního...
Go to top

Nejbližší akce

Pátek, 2. Prosinec 2022 - 18:00
Sobota, 3. Prosinec 2022 - 9:30