PORADNA: Nemůžu otěhotnět, pomůže mi hormonální jóga?

13. 04. 2015

Dobrý den,

nevím přesně kde začít. Mám na Vás prosbu. Je mi 30 let, s přítelem bychom si moc přáli miminko, ale stále nám to nejde. Chyba je na mé straně. Dlouhé roky jsem brala hormonální antikoncepci. Nyní už ji neberu asi rok a půl a vůbec nemám menses. Jsem obézní. Splňuji to, co se všude píše - nemohu otěhotnět, protože jsem obézní, neprotažená, dýchám do břicha.

Kamarádka mi poradila, že slyšela o hormonální józe. Přiznám se, že jsem o tom nikdy neslyšela, nikdy jsem jógu necvičila, ani se o toto cvičení nezajímala. Nyní bych to ale chtěla zkusit. Mnoho žen píše na hormonální jógu velmi dobré ohlasy. Dívala jsem se, kde bych mohla v oblasti svého bydliště nějaké takovéto kurzy navštěvovat. Bohužel v okolí žádné takové cvičení není. Proto Vás moc prosím, kdybyste mi mohli doporučit nějaké knihy či DVD, podle kterých bych mohla alespoň cvičit doma a zkusit cvičení hormonální jógy. Třeba by mi to též pomohlo k vytouženému těhotenství.

Mnohokrát děkuji a přeji hezký a usměvavý den.

Miroslava V.

Své dotazy nám pište na info@jogoviny.cz.

Dobrý den, Mirko,

hormonální jóga je skutečně velmi dobrým řešením při snaze o otěhotnění. Jejím cvičením podpoříte činnost vaječníků a tok energie v oblasti břicha a pánve. Zlepší se vám dýchání a díky podpoření štítné žlázy by se vám mělo dařit snížit váhu. Po vysazení antikoncepce hormonální jóga pomáhá srovnat cyklus. 

Pokud jde o naučení sestavy, je možné si knížku či DVD objednat například přes stránky autorky sestavy, paní Dinah Rodrigues (pozor, DVD není v českém jazyce), ale doporučuji spíše navštívit seminář, kurz, či si dohodnout individuální lekci některé z certifikovaných lektorek hormonální jógy. Vyvarujete se tak možných chyb při cvičení této sestavy. Podle knih, či DVD je velmi obtížné se sestavu naučit, jsou tedy spíše podpůrným materiálem.

V těhotenství doporučuji navštěvovat kurz jemné jógy či gravid jógy.
Autor: 
Jógoviny.cz

Je vhodné hormonální jógu cvičit pravidelně, ideální každý den, nebo alespoň třikrát týdně. V období těhotenství by se pak hormonální jóga cvičit neměla. Doporučuji pak navštěvovat kurz jemné jógy, či gravid jógy, která je přímo zaměřená na těhotné ženy. 

Přeji vám hodně štěstí.

Jsem jedna z prvních lektorek hormonální jógy v Čechách. Od roku 2013 učím hormonální jógu pro ženy a od roku 2016 pro muže a pro diabetiky. Učím také jemné ženské cvičení Čchi-kung zářícího lotosu. V rámci projektu Terapie pohybem připravuji
meditačně pohybové aktivity (cvičení, workshopy, školení) pro firmy, školy a školky...

Kam dál?

Jógová poradna
"S manželom sa snažíme o dieťa už cez 3 roky a neúspešne. Diagnostikovali mi PCOS a aj 3...
Jógová poradna
"V těhotenství se přišlo na sníženou funkci mé štítné žlázy, proto jsem se rozhodla pro...
Těhotné ženy mohou navštěvovat hodiny klasické jógy.
"Dobrý den, jsem z malého města, kde se stěží hledá kurz jógy, natož jógy pro těhotné...
 Zkuste začít s praxí zaměřenou na pánevní dno, plný jógový a brániční dech
Jsem 4 týdny po císařském řezu a chtěla bych se zeptat, zda můžu cvičit pozdrav slunci,...
Go to top

Nejbližší akce

Čtvrtek, 27. Červen 2024 - 12:00
Pátek, 28. Červen 2024 - 18:00
Sobota, 29. Červen 2024 - 18:00