Jak jsme létali na Letné

Dopoledne pobíháme po pražské Letné, rozvěšujeme letáčky s programem jednotlivých workshopů a umisťujeme fáborky, aby základnu Acro mejdla všichni snadno našli. Kolem poledne přicházejí první lidé, dostávají všechny potřebné informace a taky krásný náramek se svým jménem na památku. Přišli se hýbat, smát se a dovádět, navíc se ale (vědomky či nevědomky) stali součástí největší acro události letošního roku!

Naše víkendová akce, Acro mejdlo, byla vlastně předskokanem velkého Acro Festivalu STOPA, který chystáme na příští léto. Na předfestivalovém mejdle se mohli všichni zájemci o akrobacii a akrobatickou jógu seznámit s lektory acro jógy, s jambassadory, s lektory partnerské akrobacie a s dalšími acro nadšenci/závisláky. A v neposlední řadě se také seznámili sami mezi sebou. A já věřím, že si někteří dokonce našli partnera na trénování.

Ale zpět k "přímému přenosu". Oficiální zahájení má trošku skluz, představujeme všechny lektory, pak rozcvička a už startují jednotlivé workshopy. Bloky workshopů probíhají hned ve třech úrovních pokročilosti, takže si na své přijde opravdu každý.

Na Letné už je přes 100 lidí, k tomu lektoři, organizátoři, fotografové a kreslířka. Uznejte, že při takovém počtu už akci nelze nazývat "mejdánkem" - v parku je veselo, mejdlo žije. Ať žije!

Podařilo se nám přesně to, čeho jsme chtěli docílit - skupiny, které pravidelně samostatně praktikují, se spojily; každý, kdo někdy chtěl vyzkoušet acro jógu, měl možnost; řady praktikujících se snad dál budou rozšiřovat a acro dění v Čechách se trochu rozvíří.

A jak to celé vnímám já osobně? Já jsem dostala tolik potřebný impuls, a vlastně rovnou i důkaz, že Česká republika je připravena na svůj první akrobatický festival - že jste připraveni na Acro Festival STOPA! A co je to vlastně ta STOPA? Jde o připravovaný festival párové a skupinové akrobacie, akrobatické jógy, thajských masáží a mnoha dalších (pří)jemných, hravých, zábavných až adrenalinových aktivit. Protože jak známo, kdo si hraje, nezlobí...

Děkuji všem lektorům a přátelům, kteří do toho se mnou šli. Děkuji za cenné rady, připomínky, nápady i kritiku. Děkuji našim partnerům: nízkoprahovému centru VýLetná, Jógovinám, Prague Spirit Festivalu, Petrovi Majerovi z BerryPhoto, Simonce Medza za její výtvarná díla a Magistrátu hlavního města Prahy za možnost využívat prostor Letenské pláně.

Zuzka k józe poprvé přičichla, když jí bylo 6 let. Tehdy pozorovala svou babičku, které se smála, jak se kroutí v legračních pozicích. Od roku 2005 pak Zuzka začala sama na lekce jógy pravidelně docházet, protože ji nadchlo, že díky ní dokáže konečně vypnout svou neutišitelnou mysl! Dnes své jógové poznatky předává dál a je také propagátorkou acro jógy (jógování ve dvou).

Kam dál?

 Acro Mejdlo podruhé!
Po velmi úspěšné akci, kterou jsme pořádali v září na Letné, jsme se opět v sobotu sešli...
Maria Villella v pozici Eka Pada Rajakapotasana (královský holub)
Když se podíváte na její elegantní pohyby při běžné jógové praxi ( ukázka ), ani na...
Techniky využité v sestavě cviků hormonální jógy nejsou nové, dohromady vytvářejí unikátní celek
Když slyšíme slova hormonální jóga, často si nedovedeme nic konkrétního představit...
PORADNA: Hledám jógu jako doplněk ke sportu
Ahoj, potřebuju poradit. Moje partnerka už delší dobu cvičí jógu. Několikrát jsem ji...
Go to top

Nejbližší akce

Sobota, 1. Červen 2024 - 9:30
Čtvrtek, 13. Červen 2024 - 14:00
Čtvrtek, 27. Červen 2024 - 12:00