S jógou do ráje, třeba na Srí Lanku

20. 01. 2016

PR clanek


Takto označený článek je placenou propagací. Na obsahu a formě s autory úzce spolupracujeme tak, abychom za vše vyřčené mohli dát ruku do ohně.

Ze všech úhlů pohledu důkladně zkoumáme a posuzujeme, zda konkrétní službu či produkt touto formou představit. Aktivity, které projdou naším "sítem", se nám líbí a sympatizujeme s nimi. Proto také věříme, že informace takového charakteru mohou být zajímavé či dokonce užitečné i pro vás.

Pokud i vy máte zájem o komerční spolupráci, kontaktujte nás prosím zde.

Pokud každoročně řešíte dilema, zda vyrazit na dovolenou relaxační, sportovní či exotickou, a správné formy odpočinku se ne a ne dobrat, vyberte si z každého to nejlepší. Jógové pobyty jsou tím, co časopisy pro ženy a magazíny o zdravém životním stylu nazývají aktivní dovolenou.

Nehledě na to, jak trendy to zní, opravdu taková cesta splňuje vše, co zapálený jogín od dovolené očekává. A je jen na vás, zda vyrazíte do šumavských hvozdů, do Chorvatska, nebo do některé z exotických destinací, kde je jóga jako doma.

Jógový retreat vám totiž přinese nejen odpočinek a opálení, ale také nový pohled na vlastní jógovou praxi, poznáte nové lidi, se kterými můžete diskutovat, učit se od nich a nechat se inspirovat. A budete mít také spoustu času vstřebat nové informace, pocity a zážitky z jógy.

 Jóga s výhledem na Indický oceán
Autor: 
Yogacentrum

V pražských Holešovicích je to sice fajn, ale z výše uvedených důvodů vyrážíme letos v březnu již potřetí na neposkvrněné pláže Srí Lanky, mezi tropické ovoce a mořské plody, za jógovými nadšenci.

Naším útočištěm budou po dva týdny dvě vilky v tropické zahradě, ve středisku Unawatuna na jihu ostrova - s výhledem na oceán, pět minut od pláže, kde se dá koupat, rybařit a jezdit na loďkách, či užívat si božského klidu. Každé ráno a večer probíhají na terase vilky lekce jógy. Cvičení doprovází šumění moře, terasa je totiž přímo nad břehem. Závěrečná šavásana dostává v této atmosféře úplně jiný rozměr...

Během pobytu se vystřídá hatha, vinyasa, relaxační a jin jóga. Pro spoustu účastníků je jógová dovolená také možností vyzkoušet si, osahat a zamilovat si nové styly jógy. Je tu čas vstřebat nové prožitky a zeptat se na to, co vám jindy po "všedním" cvičení doma nebo na lekci ve studiu víří hlavou. 

A nemusí to být jen o józe...

Jóga na ostrově Srí Lanka

Kdy: 5. 3. - 20. 3. 2016
Kde: Unawatuna, Srí Lanka
Cena: od 10 990 Kč
(ubytování, polopenze, 2x denně jóga, pojištění)

Lektoři: Jana Smažíková a Yogi Prana - Petr Ulrych

Pořádá CK Yogacentrum, více informací na webu Yogacentra.

Na jógovém retreatu je však čas i na méně duchovní a více tělesné prožitky. Nezapomenutelným zážitkem je například místní kuchyně. Vloni nám kuchař připravoval večeře podle individuální objednávky: někdo dal přednost čerstvě vyloveným mořským plodům, někdo vegetariánskému jídlu z místních surovin. Každý mohl naplnit svůj žaludek dle chuti a vlastního přesvědčení. Každý večer byl díky tomu slavností a zážitkem! Jeden večer jsme dokonce absolvovali kurz vaření z místních surovin. 

Kdo má zájem, může vyrazit na jednodenní výlety či vícedenní putování. V bližším i vzdálenějším okolí jsou k vidění sloní farmy, továrny na čaj, chrámy, rýžová pole, vodopády a mnoho dalšího, z čeho Středoevropanovi přechází zrak.

A (ne)posledním důvodem, který svádí k návštěvě Srí Lanky právě v březnu je místní podnebí. Z promrzlých Čech se dostanete do ráje s průměrnou teplotou 27°C a stejně tak teplým mořem. Tělo je po příletu z české zimy do tepla Srí Lanky doslova v extázi. Sluníčko nám totiž nenahradí ani vyhřívání se na hot józe. 

Máte chuť se k nám připojit? Přečtěte si detailní informace, vyplňte přihlášku a za pár týdnů můžeme společně jógovat s výhledem na Indický oceán. 

Yogacentrum dnes již patří mezi vyhlášená jógová studia. Mateřská pobočka v pražských Ďáblicích i studio v bývalém holešovickém pivovaru nabízí široké spektrum lekcí a možnost potkat celou řadu zajímavých lektorů. Yogacentrum nabízí své služby úplným začátečníkům, velmi pokročilým, dětem, seniorům, rodičům na rodičovské dovolené, unaveným manažerům i vytrénovaným sportovkyním.

Kam dál?

Právě sedím na břehu Arabského moře a otevírám bránu posledním pár dní ticha, které jsou...
 Metodika výuky stoje na hlavě je pestrá
V hovorovém jazyce co čas utrousíme, že něco "nejde i kdybych se na hlavu postavil". Je...
Lekce jógy s běluhami ve vancouverském akváriu
"Někdy se Qila s Aurorou k lekci jógy dokonce připojí. Připlují ke stěně akvária a dívají...
Jógová inspirace z Kalifornie aneb Přes oceán za Ashtangou
Je už večer, na obloze svítí velký měsíc - před dvěma dny byl úplněk. Dýchám svěží mořský...
Go to top

Nejbližší akce

Pátek, 15. Březen 2024 - 18:00
Neděle, 17. Březen 2024 - 12:30
Pátek, 22. Březen 2024 - 14:15