SOUTĚŽ: Antistresové omalovánky pro dospělé

Návrat k omalovánkám, to je ta nejlepší terapie. A to ani nemusíte umět kreslit! Právě vychází první česká kniha omalovánek pro dospělé, kterou můžete vyhrát v naší soutěži.

Z černobílých předtištěných stránek snadno vykouzlíte pestrobarevné dílo, aniž byste k tomu potřebovali speciální výtvarný talent. Antistresové omalovánky pro dospělé vykouzlí úsměv na každé tváři - alespoň v naší redakci jsme přesně tento účinek zaregistrovali.

 První česká kniha omalovánek pro dospělé

"Vzpomínáte si na dobu, kdy jste s vystrčenou špičkou jazyka vymalovávali Sněhurku a sedm trpaslíků a pečlivě se snažili nepřetáhnout Šmudlovu červenou čepičku? Věřte nebo ne, ale naprosto stejnou metodou se teď můžete nejen vrátit do dětství, ale i vyrovnat činnost svého jednostranně přetíženého mozku..."

Přidejte se, inspirujte se

Ve facebookové skupině Antistresové omalovánky pro dospělé můžete přidávat své vybarvené obrázky, anebo hledat inspiraci.

Každý má rád jiné barvy, jiný styl a prohlížení výsledků od jiných vás bude zaručeně bavit.

Ve Francii, v Anglii i v USA vycházejí celé série knih s předtištěnými obrázky, které přímo lákají k vybarvení. Nejsou ale určené dětem! Složité obrazce s květinami, zvířaty, keltským dekorem nebo mandalami jsou omalovánky pro dospělé. Při vybarvování se zapojují centra mozku určená pro kreativní vyjádření a vyvažují tak logické myšlení a organizační procesy. A pocit klidu a štěstí z hotového obrázku vás na chvíli vrátí do dětství.

V knize Antistresové omalovánky pro dospělé na vás čeká 77 obrázků k vybarvení:

  • květiny ze všech zahrad světa,
  • exotická zvířata,
  • tropičtí motýli a záhadní brouci,
  • ptáci,
  • tajemné vitráže,
  • meditační mandaly,
  • důmyslné stroje.

Fantazii se meze nekladou, k malování vám poslouží pastelky, fixy, barvy, ale i obyčejná tužka. "Než se malíř naučí míchat a stínovat olejové barvy, trvá to léta. S pastelkou to dokážete hned a bez profesora, co by vás tepal za zkažené barvy. Ostré linie vyrobíte kolmým tlakem na hrot pastelky, jemné plochy zase pomocí šikmého držení. Přechody z barvy do barvy taky vyrobíte snadno a z omalovánek máte rázem právoplatný obraz."

Originální obrázky výtvarnice a grafičky Jolany Daňkové doprovází svěží fejetony novinářky Lenky Tréglové. Sedmasedmdesát obrázků k vybarvení vám dopřeje dlouhé hodiny odreagování se od přelidněného a předigitalizovaného světa. Omalovánky fungují lépe než antidepresiva nebo alkohol, a perfektně odplavují stres bez zdravotních následků. Každý obrázek je vytištěný na samostatné stránce, abyste si zvlášť povedené kousky mohli zarámovat nebo někomu darovat.

Další skvělou výhodou této knihy je, že nemá baterku, která by se mohla vybít. Zabalte si ji s sebou na dovolenou, odvezte na chalupu, posaďte se s ní ke kávě na balkón. Zatímco budou vaše ruce kreslit, mozek se bude bezstarostně toulat. Nazpět vám přinese novou energii a nápady.

Vyhlašujeme soutěž o 3 knihy

Autor: Grada

Knihu Antistresové omalovánky pro dospělé do soutěže věnovalo nakladatelství GRADA, soutěžíme o 3 výtisky.

V následujícím formuláři odpovězte na soutěžní otázku a vyplňte kontaktní údaje. Odpovědi můžete posílat do středy 24.6. do 15:00 hod. Ve čtvrtek 25.6. pak vyhlásíme 3 vítěze. Výherce zveřejníme tady přímo ve článku a také na našem Facebooku.

Pořádek dělá přátele, proto prosím dodržujte férová pravidla: 1 soutěžící = 1 soutěžní odpověď, 1 soutěžní e-mail. Podvodné pokusy automaticky ze slosování vyřazujeme. Držíme pěsti a přejeme štěstí, tato kniha opravdu stojí za to!

 Soutěž skončila

Vítězem se stává...

Mandaly pro své léčení i pro práci s pacienty používal C. G. Jung. To byla správná odpověď na soutěžní otázku. Dokonce prý řekl: "Moje mandaly byly kryptogramy tajícími v sobě můj stav, který se každý den měnil... Schraňoval jsem je jako vzácné perly... Bylo mi stále jasnější, že mandala je střed. Je to křižovatka všech cest. A je to cesta do centra, k vlastní osobnosti."

Správnou odpověď znali a knihu Antistresové omalovánky pro dospělé získávají Martina Kinterová, Jana Slívová a Martin Bednarski.

Gratulujeme vítězům a všem ostatním děkujeme za účast.

Náš tým, to jsou jogíni všech úrovní: od začátečníků s všetečnými dotazy, po zkušené jógové matadory, kteří se rádi dělí o své zkušenosti. Jsme parta lidí s praxí jógovou i novinářskou. Chceme předkládat jógová témata a povídat si o všem zdravém. Rádi bychom ukázali každé otevřené mysli, že je fajn vnímat své tělo a umět s ním pracovat.

Kam dál?

Když už se musí máma roztrhat, tak ať to stojí za to!
Krása jógy je právě v její dokonalé jednoduchosti. Už ale samotné slovo "jóga" dělá z...
 Nemám ráda nálepky a když, tak jedině punk
Moje první setkání s jógou proběhlo někdy v dobách vysokoškolských studií. Už ani nevím,...
Děti se umí na józe uvolnit mnohem snadněji než dospělí
Ať už sami jógu praktikujete, nebo ne, možná vás někdy napadlo, jak vlastně mohou jógu...
Jógová terapie učí práci s pozorností na úrovni těla, dechu, mysli a duše
Dobrý den, jsem ve velkém stresu a hledám řešení v józe. Nerada bych skončila u...
Go to top

Nejbližší akce

Čtvrtek, 13. Červen 2024 - 14:00
Čtvrtek, 27. Červen 2024 - 12:00
Pátek, 28. Červen 2024 - 18:00