SOUTĚŽ: Jak dopřát své hlavě zaslouženou pauzu

Zklidněte svou mysl - ilustrovaný průvodce jednoduchou meditací,  to je čerstvá knižní novinka. Pojmu meditace se ale nelekejte, a to ani v případě, že jste s touto disciplínou dosud neměli tu čest.

Kniha nám pomocí milých, poutavých, ale hlavně praktických tipů radí, jak dopřát hlavě zaslouženou pauzu. A slibuje, že se díky takovému mentálnímu odpočinku budete cítit mnohem lépe, budete mít více energie a lepší náladu, dokážete se snadněji koncentrovat a budete také dobře spát...

 Zklidněte svou mysl - Ilustrovaný průvodce jednoduchou meditací
Autor: 
Jógoviny.cz

Hlavou se nám neustále honí stovky myšlenek, které nás ani na vteřinu nenechají v klidu. Náš mozek si tak nikdy neodpočine a my často trpíme stresem, úzkostmi a nespavostí, které se mohou rozvinout až v depresi. Existuje ale jeden moc dobrý lék, kterým to můžete změnit – stačí, když nebudete dělat vůbec NIC. Jenže to se snadno řekne a hůř se to provádí.

Knížka od Matthewa Johnstona je jednoduchým a dobře srozumitelným průvodcem, který vás krok za krokem naučí nalézt klid ve vlastní mysli. Autor prostřednictím originálních ilustrací představuje meditaci jako snadné sezení, při němž se stačí soustředit na dech. Nenabádá tedy k meditaci tak, jak si ji většinou lidé představují - v lotosovém sedu, který je pro mnohé nepohodlný. Jde spíše o krátká zastavení se, uvolnění mysli a soustředění se do vlastního nitra skrze vizualizace.

Vyhlašujeme soutěž o 3 knihy

Autor: Grada

Krásně ilustrovaná knížka se špetkou jemného humoru může být vaše - vyhlašujeme novou soutěž!

Děkujeme nakladatelství GRADA za milé partnerství a za poskytnutí 3 výtisků knihy Zklidněte svou mysl do soutěže.

V následujícím formuláři odpovězte na soutěžní otázku a vyplňte kontaktní údaje. Odpovědi můžete posílat do úterý 24.2. do 23:59 hod. Ve čtvrtek 26. února pak vyhlásíme 3 vítěze. Výherce zveřejníme tady přímo ve článku a také na našem Facebooku.

I tentokrát trváme na férových pravidlech, takže 1 e-mailová adresa = 1 odpověď. Hlasujte sami za sebe, ne za rodinné příslušníky. Pokud takové pokusy odhalíme, ze slosování je vyřadíme. Držíme pěsti a přejeme štěstí!

 Soutěž skončila

Vítězem se stává...

Jestlipak jste odpověď na naši soutěžní otázku znali? Anebo jste spíše tipovali? Jednoduchá totiž tentokrát určitě nebyla. Správná odpověď byla ta s nejvyšším číslem - náš mozek opravdu dokáže vyprodukovat až 70 000 myšlenek denně.

Správnou odpověď znaly a novou knihu Zklidněte svou mysl získávají Alena Aichlmanová, Radana Jahodová a Helena Cardová.

Vítězkám moc gratulujeme a všem ostatním děkujeme za účast.

Kromě praktických tipů "jak na to" se v knize Zklidněte svou mysl dozvíte také zajímavá fakta, která souvisí s naším mozkem. Jednu z těchto zajímavostí si půjčujeme pro naši soutěžní otázku:

Kolik myšlenek dokážeme vyprodukovat za 24 hodin? A malá nápověda: mozek v podstatě nikdy neutichá...

Účastí v soutěži souhlasím se zasíláním novinek z Jógovin - nemusím se bát, Jógoviny totiž nespamují a pošlou mi jen zajímavé tipy.

Náš tým, to jsou jogíni všech úrovní: od začátečníků s všetečnými dotazy, po zkušené jógové matadory, kteří se rádi dělí o své zkušenosti. Jsme parta lidí s praxí jógovou i novinářskou. Chceme předkládat jógová témata a povídat si o všem zdravém. Rádi bychom ukázali každé otevřené mysli, že je fajn vnímat své tělo a umět s ním pracovat.

Kam dál?

Jakoby mým tělem prostupovalo opravdu intenzivní světlo...
Uznávám, že titulek článku může ledaskomu evokovat obskurní seance grupy přestárlých...
Jízda na motorce je pro mě meditací
Nejen učitelé jógy, ale i lidé z ostatních oborů mi dají za pravdu, že každý začátek je...
Tipy na praktické meditační techniky pro všední den
Zenového mistra se jednou zeptali: "Jak často meditujete?" Odpověděl: "A kdy nemedituji...
Meditace jako ta nejlepší medikace
Slovo meditace v průběhu několika posledních desetiletí na západě vcelku zdomácnělo...
Go to top

Nejbližší akce

Čtvrtek, 13. Červen 2024 - 14:00
Čtvrtek, 27. Červen 2024 - 12:00
Pátek, 28. Červen 2024 - 18:00