SOUTĚŽ: Pro všechny, kdo mají rádi bylinky

Jak si doma vyrobit čistě přírodní léčivou kosmetiku? Bylinkové krémy a hojivé masti, voňavý rostlinný parfém, posilující šampon... Stačí se začíst do krásné nové knihy Léčivá kosmetika z přírody (vydala Grada 2014) a všechno to lehce zvládnete. A o tuto knihu teď s námi můžete soutěžit...

Soutěž o 3 výtisky knihy Léčivá kosmetika z přírody
Autor: 
Jógoviny.cz

Autorka knihy Myriam Veit se ruční výrobou přírodní kosmetiky zabývá celý svůj život. Před dvaceti lety založila manufakturu na čistě ruční výrobu přírodní kosmetiky a o správném zacházení s rostlinami se učila například od ájurvédských lékařů anebo od mnichů v tibetském klášteře. Pravidelně pořádá také semináře o tradičním bylinkářství, o výrobě kosmetiky i o aromaterapii.

V úvodu knihy se dozvíte, jak s rostlinami správně zacházet, jak vlastně funguje naše pleť, které suroviny jsou při výrobě kosmetiky nejdůležitější a jak vypadají základní receptury. Následují portréty konkrétních rostlin, tedy tipy na léčivé rostliny, které si sami můžete nasbírat v přírodě. Užitečný je také přehled éterických olejů s praktickými informacemi o účincích, ale také třeba o vhodném kombinování jednotlivých olejů. A pomyslnou třešinkou na dortu je 50 receptů na léčivou kosmetiku pro každodenní péči.

Soutěžíme o 3 výtisky, tady jsou pravidla

V následujícím formuláři odpovězte na soutěžní otázku a vyplňte kontaktní údaje. Přesně za měsíc, ve středu 28. května, vyhlásíme 3 vítěze. Jména budeme losovat "z klobouku" se zavřenýma očima, aby to proběhlo naprosto spravedlivě. Knihy pro vás máme hned 3, takže šanci má opravdu každý. Výherce pak zveřejníme tady přímo ve článku a také na našem Facebooku.

A samozřejmě trváme na férových pravidlech, takže 1 e-mailová adresa = 1 odpověď. Pokud z jednoho e-mailu přijde víc soutěžních pokusů, udělujeme takovému "hráči" červenou kartu a ze slosování ho automaticky vyřazujeme. Držíme vám pěsti, knížka je opravdu skvělá!

 Soutěž už skončila

A jak to celé dopadlo?

Ptali jsme se samozřejmě na čekanku obecnou - to je správná odpověď. Téměř všichni soutěžící odpověď znali a to je signál pro nás, že příště musíme vymyslet něco těžšího!

Jména všech soutěžících se správnou odpovědí jsme vytiskli, papírky jsme nastříhali a pak už přišlo na řadu losování...

 Výherci soutěže o bylinkovou knihu
Autor: 
Jógoviny.cz

Výherci knihy Léčivá kosmetika z přírody jsou: Jan Zedníček, Lucie Polívková a Hana Štěříková. Moc gratulujeme! A všem ostatním samozřejmě děkujeme za účast.

Náš tým, to jsou jogíni všech úrovní: od začátečníků s všetečnými dotazy, po zkušené jógové matadory, kteří se rádi dělí o své zkušenosti. Jsme parta lidí s praxí jógovou i novinářskou. Chceme předkládat jógová témata a povídat si o všem zdravém. Rádi bychom ukázali každé otevřené mysli, že je fajn vnímat své tělo a umět s ním pracovat.

Go to top

Nejbližší akce

Pátek, 30. Srpen 2024 - 18:00
Sobota, 28. Září 2024 - 9:00
Středa, 9. Říjen 2024 - 17:30