Jitka Balášová

O lektorovi:

S jógou jsem se setkala poprvé asi před patnácti lety a moje motivace pro cvičení byla úplně obyčejná – bolela mě záda. Měla jsem tenkrát dost jiné zájmy a klidná, duchovní atmosféra na hodinách jógy se mi zdála trochu podivná a vzdálená. Ale záda přestávala bolet a postupně se začaly dít další pozoruhodné věci. V józe jsem nacházela úplně nové možnosti - jak pro moje tělo, jehož limity pohybu se s každou lekcí o kousek posouvaly, tak pro dýchání, které jsem měla do té doby za samozřejmost a najednou mi přinášelo objevné zážitky, a dokonce i pro mou mysl, která v hodinách jógy našla klidnou radost. Atmosféra, která vládne na lekcích jógy, mi začala přinášet pocit, že „tady jsem doma".

To vše se promítalo do mého smýšlení o sobě samé, do vztahu k okolnímu světu a do dalšího profesního směřování. Od té doby se vlastně pořád učím… Vystudovala jsem sociální pedagogiku a psychoterapeutická studia, absolvovala jsem svůj první lektorský kurz u Unie jógy, prošla jsem pětiletým psychoterapeutickým výcvikem. Ráda cestuji, snažím se dívat kolem sebe a díky zkušenostem z jiných zemí a kultur průběžně oprašuji své mínění o tom, co je správné, zdravé, dobré, normální… a postupně mi dochází, že nic takového neexistuje, že poznání nejde nikde najít, vystudovat, přejmout od moudrých, že ho můžeme jedině úplně obyčejně tvořit (a hned zas bořit a jinak lepit), jako když si spolu děti plácají bábovky na písku - každý den znova a znova, v rozhovorech (vnitřních i vnějších) - v dialozích s druhými, s vlastním tělem, s dětmi. Tak to je můj základní koncept, jógový i terapeutický :)

Jsem maminkou tří malých dětí. Vlastní mateřská zkušenost mě přivedla nejdříve k lektorování gravidjógy, později také k baby yoze, kde se společná aktivita s miminkem stává především nástrojem komunikace. Mám za sebou kurz lektora baby yogy v britské organizaci Birthlight a výcvik kojeneckých vývojových pohybů a jógy s miminky s americkou lektorkou Ellynne Skove. Otevřela jsem také skupinu Jógová terapie pro ženy, kde se pohybujeme na pomezí jógy a skupinové psychoterapie.

Za poslední roky jsem na mých lekcích jógy poznala spoustu fajn lidí, především žen a jejich dětí. Kurzy se rozšiřovaly a pomalu uzrával nový sen - mít vlastní útulné místo pro jógová setkání a přizvat ke spolupráci další kolegy, inspirovat se navzájem. Tak vznikl na začátku roku 2015 v bytě na brněnském Úvoze prostor JAKO DOMA s podnázvem Jógová domácnost pro tři generace. Na své si zde totiž přijdou miminka a děti, dospěláci i senioři. A mým velkým přáním je, aby se zde každý návštěvník mohl cítit příjemně a pohodlně, jako doma, a s vnitřní pohodou od nás odcházel.

Mým cílem je pomáhat v rámci obou mých profesí – psychoterapie a šíření jógy, lidem ke spokojenému životu. Tyto dvě oblasti práce jsou pro mě neoddělitelné, stejně jako naše duše a tělo tvoří jednotu.

Kontakty a styly

Kontaktní údaje

Město: 
Brno
Telefon: 
774844685
Kontaktní e-mail: 
Jógové styly:
Hatha jóga
Jóga pro rodiče s dětmi
Jóga pro těhotné
Jóga pro ženy
Jóga s miminky
Pránájáma
Relaxační jóga
Terapeutická jóga
Odbornost, vzdělání:
Učitel jógy - Unie jógy
Hodnocení lektora
Struktura lekcí: - Jak jste spokojeni se strukturou lekcí, které vede tento učitel? Vyhovuje vám způsob, jakým učitel hodiny připravuje?
Zatím nehodnoceno
Styl vedení lekcí: - Vyhovuje vám, jak učitel lekci vede? Vysvětluje/ukazuje srozumitelně jednotlivé ásany a sekvence pozic tak, aby vás příjemně provedl celou lekcí?
Zatím nehodnoceno
Poradí, pomůže?: - Jak dobře vám učitel dokáže poradit/pomoct, když si na lekci nevíte rady?
Zatím nehodnoceno

Učitel pořádá tyto akce

--- lektor/ka nezadal zatím žádné akce ---
Go to top

Nejbližší akce

Sobota, 1. Červen 2024 - 9:30
Čtvrtek, 13. Červen 2024 - 14:00
Čtvrtek, 27. Červen 2024 - 12:00