Krista Rytířová

O lektorovi:

Zdravý pohyb je součástí mého života od narození. Nikdy jsem nevydržela dlouho na jednom místě a ráda jsem objevovala a prozkoumávala možnosti svého těla. A jak to tak v životě bývá, náhodou jsem u nás na poličce našla knihu od André Van Lysebetha a v ní velmi zajímavé malé postavičky v různých pozicích. Tak jsem to samozřejmě vyzkoušela...

Také jsem ráda jezdila na koních, běhala po loukách a lesích, jezdila na kole, v létě se hodně koupala po okolních rybnících, tančila a zpívala si k tomu. Prostě radost z pohybu.

Když jsem nastoupila do školy, vždy jsem přemlouvala paní učitelku, abych mohla v hodinách tělocviku předcvičovat pro ostatní. A to mi zůstalo do dnes. Objevování jógy a jejích různých proměn mě provází stále. Je to cesta na celý život.

Velkou inspirací pro mě jsou pan Eduard Tomáš a jeho žena Míla. I přesto, že už odešli z tohoto fyzického světa, existuje několik jejich zaznamenaných přednášek a zanechali nám pár velmi krásných knih. Sama jsem se zúčastnila několika jejich setkání. Dalším zdrojem poznání a inspirace jsou pro mě Paul Brunton a Elizabeth Haich. A samozřejmě již zmiňovaný André Van Lysebeth, který jógu krásně popsal a pozice krásně nafotil do svých knich o józe. Také mi do cesty přišla kniha Životopis jogína od Paramhansy Yoganandy a setkala jsem se s učitelem Ananda jógy panem Ifetem Hodžičem. Jak se říká, když si něco skutečně přeješ, celý vesmír se spojí, abys toho dosáhl.

Pokud si se mnou chcete zacvičit, podívejte se na moje stránky, kde jsou vždy aktuální informace. Ráda se s Vámi podělím o své zkušenosti.

"Subham astu sarvadžagatam - óm"

Kontakty a styly

Kontaktní údaje

Město: 
Praha
Kontaktní e-mail: 
Jógové styly:
Hatha jóga
Jóga pro muže
Jóga pro seniory
Jóga pro zdravá záda
Jóga pro ženy
Meditace
Pránájáma
Relaxační jóga
Terapeutická jóga
Odbornost, vzdělání:
Kurz Cvičitel zdravotní tělesné výchovy - VŠTVS Palestra
Kurz Cvičitel Ánanda Yogy - Ifet Hodžič
Kurz Základy Ashtanga Yogy - studio AYSP Praha
Hodnocení lektora
Struktura lekcí: - Jak jste spokojeni se strukturou lekcí, které vede tento učitel? Vyhovuje vám způsob, jakým učitel hodiny připravuje?
Dosažený výsledek: 5 (1 hlas)
Styl vedení lekcí: - Vyhovuje vám, jak učitel lekci vede? Vysvětluje/ukazuje srozumitelně jednotlivé ásany a sekvence pozic tak, aby vás příjemně provedl celou lekcí?
Dosažený výsledek: 5 (1 hlas)
Poradí, pomůže?: - Jak dobře vám učitel dokáže poradit/pomoct, když si na lekci nevíte rady?
Dosažený výsledek: 5 (1 hlas)

Učitel pořádá tyto akce

--- lektor/ka nezadal zatím žádné akce ---
Go to top

Nejbližší akce

Pátek, 30. Srpen 2024 - 18:00
Sobota, 28. Září 2024 - 9:00
Středa, 9. Říjen 2024 - 17:30