Marie Meera Karanath

O lektorovi:

Narodila jsem se v Praze. Při studiu překladatelství v Německu jsem absolvovala v roce 2006 dvouroční učitelský kurz jógy. V průběhu své učitelské praxe jsem si uvědomila důležitost individuálního přístupu ke svým studentům a v roce 2007 jsem absolvovala jednoroční kurz jógové terapie u svého budoucího manžela. Od té doby se snažím společně s ním žít a šířit moudrost jógy a jógové terapie.

V roce 2009 jsme se rozhodli přestěhovat do jižní Indie a tam jsme společně založili charitativní organizaci Arsha Yoga Gurukulam, která má za cíl šířit poslání jógy mezi místní prosté lidi, kteří jinak nemají šanci k józe přičuchnout. Na jaře se vracím jako vlaštovky domů do Čech. Mám dceru Gayatri.

Ve svých hodinách nekladu důraz na fyzickou náročnost cvičení, ale spíše na osobní prožitek každého z lidí na hodině, který bude dozajista zcela rozdílný. Mým cílem je zprostředkovat tento prožitek tak, aby ho mohli lidé vnést i do svého každodenního života, a následně praktikovat jógu nejen na mých hodinách, ale 24 h denně podle vzoru Bhagavad Gíty: Samatvam Yoga Uchyate (Jóga znamená zachování klidné mysli, ať už zažíváte radost nebo zklamání.) Inspirací v jejím životě jí jsou osobnosti, jakými byly a jsou Mahatma Gandhi, Swami Sivananda, Swami Satyananda, Swami Dayananda Saraswati a všechny moudré osoby, jakými byla i moudrá silná žena a moje babička a odbourávač ega, dcera Gayatri.

Ve volném čase, který mám díky své profesi asi stále :), ráda pozoruji, konverzuji, zpívám a tančím.

Kontakty a styly

Kontaktní údaje

Město: 
Praha
Telefon: 
776193556
Kontaktní e-mail: 
Jógové styly:
Jin jóga
Jóga pro ženy
Jóga s miminky
Meditace
Pránájáma
Terapeutická jóga
Lektor působí v těchto studiích
Odbornost, vzdělání:
Život v Indii
Hodnocení lektora
Struktura lekcí: - Jak jste spokojeni se strukturou lekcí, které vede tento učitel? Vyhovuje vám způsob, jakým učitel hodiny připravuje?
Zatím nehodnoceno
Styl vedení lekcí: - Vyhovuje vám, jak učitel lekci vede? Vysvětluje/ukazuje srozumitelně jednotlivé ásany a sekvence pozic tak, aby vás příjemně provedl celou lekcí?
Zatím nehodnoceno
Poradí, pomůže?: - Jak dobře vám učitel dokáže poradit/pomoct, když si na lekci nevíte rady?
Zatím nehodnoceno

Učitel pořádá tyto akce

--- lektor/ka nezadal zatím žádné akce ---
Go to top

Nejbližší akce

Čtvrtek, 13. Červen 2024 - 14:00
Čtvrtek, 27. Červen 2024 - 12:00
Pátek, 28. Červen 2024 - 18:00