Martina Rozsypalová

O lektorovi:

Vždy jsem tíhla k dynamickým, nicméně individuálně provozovaným sportům. Jako bych už dříve tušila, že potřebuji být při pohybové aktivitě spíše sama se sebou, soustředit se na své tělo tady a teď. Přesto se mi jóga vyhýbala, nebo spíše jsem se vyhýbala já jí.

Měla jsem spoustu výmluv, proč pro mě není to pravé. A tak to Vesmír zařídil - zhruba před dvěma lety jsem si při sáňkování (lyže a snowboard, tam se mi nic nestane, ale sáňkování...) přivodila výron v kotníku, který se při mém pracovním i životním nasazení bez výraznějšího odpočinku hojil šnečím tempem. A já musela zpomalit. Seděla jsem doma a hledala vhodný pohyb, něco, co by bylo pomalé, aby to moje noha snesla, a zároveň dostatečně posilující, abych nevyšla úplně z kondice. Hádejte, co jsem našla!

Moje první hodina jógy, které jsem se zúčastnila, byla závěrečnou lekcí kurzu ashtanga vinyása jógy pro pokročilé. Přežila jsem ji. A pak další a další lekce v jiných kurzech, na seminářích, akcích... Jóga mě uchvátila, stala se součástí mého života, způsobem, jakým se snažím uvažovat, libelou, která mi ukazuje správný bod, kde je můj život vyvážený.

Změnila ho od základů. Potkala jsem nové lidi, nové myšlenky, začala jsem se věnovat studiu aromaterapie na Institutu aromaterapie v Praze a studiu diagnostiky tradiční čínské medicíny na TCM Academy v Ostravě.

Rozhodnutí stát se lektorkou jógy bylo asi jen dalším logickým krokem - prostě přišlo. Protože mi stále zůstala nejbližší spíše dynamická jóga, věnuji se jako lektor v současné době power yoze. V roce 2014 jsem také získala certifikát cvičitele SM systému pro zdravá záda a ostatní pohybový aparát lidského těla. U obou typů cvičení dávám přednost dokonalému zvládnutí pozic před rychlým tempem, které přijde časem.

Kladu důraz na uvědomění, procítění a precizní ovládnutí vlastního těla - máme nyní jen jedno, proto si zaslouží od nás samotných tu nejlepší péči, kterou mu můžeme právě cvičením poskytnout.

Mým působištěm je nyní Shanti Yoga Studio v Ostravě, prostor výjimečný nejen polohou a zázemím, ale zejména lidmi, kteří se v něm setkávají. Přijďte se podívat, zacvičit si a pobýt, budu se na Vás těšit!

Kontakty a styly

Kontaktní údaje

Město: 
Ostrava
Telefon: 
777617008
Kontaktní e-mail: 
Jógové styly:
Jóga pro těhotné
Power jóga
Lektor působí v těchto studiích
Odbornost, vzdělání:
Aromaterapie - Institut aromaterapie Praha (probíhá)
Diagnostik TCM - TCM Academy Ostrava (probíhá)
SM systém I.+II. - Masérská škola Zázraky duše Ostrava
Masér pro sportovní a rekondiční masáže - Asociace českých aromaterapeutů
Učitelství pro I. stupeň ZŠ - Ostravská univerzita v Ostravě
Andragogika - Ostravská univerzita
Hodnocení lektora
Struktura lekcí: - Jak jste spokojeni se strukturou lekcí, které vede tento učitel? Vyhovuje vám způsob, jakým učitel hodiny připravuje?
Dosažený výsledek: 5 (2 hlasy/ů)
Styl vedení lekcí: - Vyhovuje vám, jak učitel lekci vede? Vysvětluje/ukazuje srozumitelně jednotlivé ásany a sekvence pozic tak, aby vás příjemně provedl celou lekcí?
Dosažený výsledek: 5 (2 hlasy/ů)
Poradí, pomůže?: - Jak dobře vám učitel dokáže poradit/pomoct, když si na lekci nevíte rady?
Dosažený výsledek: 5 (2 hlasy/ů)

Učitel pořádá tyto akce

--- lektor/ka nezadal zatím žádné akce ---
Go to top

Nejbližší akce

Sobota, 1. Červen 2024 - 9:30
Čtvrtek, 13. Červen 2024 - 14:00
Čtvrtek, 27. Červen 2024 - 12:00