Tereza Groesslová

O lektorovi:

“Jóga pro mne sehrála v životě jednu z nejzásadnějších rolí – pomohla mi dostat se do kondice po zdravotních problémech způsobených stresem v zaměstnání, nedostatkem zdravého pohybu a špatnými stravovacími návyky. Postupně jsem – právě i díky cvičení jógy – pochopila, že život je dar, a naše tělo je prostředek, jak si tento dar užívat. A tělo se nemůže nikdy cítit naplno dobře, pokud ho bude tížit bolavá duše, minulost nebo obavy z budoucnosti.

Po téměř deseti letech strávených v investičním bankovnictví jsem se rozhodla naplnit svoji vizi vzniku studia YOGA & ART, které představuje zázemí pro každého v souladu s principy jógy, na kterých stavím i své lekce – úcta k sobě samému i svému okolí, vytvoření stability mezi vnitřním cítěním a vnějšími skutečnostmi, díky kterým získáme soustředění na to, co je v životě opravdu důležité, pozitivní vztahy a radost ze života, správné držení těla a obratnost. Neprošla jsem taneční ani gymnastickou průpravou, nemám pružné tělo od přírody. Vše jsem budovala postupně, pozvolna – zpočátku tvrdě vůči sobě samé – tak už to bývá. Jóga mi posléze ukázala cestu, jak žít (nejen na podložce) prostřednictvím uvědomění si síly okamžiku takového, jaký je… prostřednictvím uvolnění a jemné práce v oblasti srdeční krajiny… to vše právě bez dřiny a urputnosti, bez touhy věci za každou cenu měnit a posouvat vpřed.

Za neustálý přísun energie a inspirace děkuji s pokorou mé drahé Lucii Königové. Ohromným potešením mi bylo studium u Davida Vendettiho a Todda Skoglunda v South Boston Yoga. Bez nadsázky a jednoznačně mi ti dva otevřeli srdce i oči a změnili život díky svému nadhledu a nezaměnitelnému humoru, vynikajícím znalostem a dovednostem. V počátcích mne velmi ovlivnila i práce Veroniky Carman a děkuji jí za její krásné hodiny, díky kterým jsem pochopila, že ženskost a jemnost v dnešním světě má stále své místo.”

Tereza  Groesslová
Kontakty a styly

Kontaktní údaje

Město: 
Praha
Jógové styly:
Hatha jóga
Jóga pro těhotné
Jóga pro ženy
Terapeutická jóga
Lektor působí v těchto studiích
Odbornost, vzdělání:
Feldenkraisova metoda (FTVS), 2015
Dr. Ganesh Mohan – Jóga terapie (pranajáma a ájurvéda), 2013
Registered Yoga Teacher – South Boston Yoga USA (David Vendetti, Todd Erik Skoglund), 2012
Hodnocení lektora
Struktura lekcí: - Jak jste spokojeni se strukturou lekcí, které vede tento učitel? Vyhovuje vám způsob, jakým učitel hodiny připravuje?
Zatím nehodnoceno
Styl vedení lekcí: - Vyhovuje vám, jak učitel lekci vede? Vysvětluje/ukazuje srozumitelně jednotlivé ásany a sekvence pozic tak, aby vás příjemně provedl celou lekcí?
Zatím nehodnoceno
Poradí, pomůže?: - Jak dobře vám učitel dokáže poradit/pomoct, když si na lekci nevíte rady?
Zatím nehodnoceno

Učitel pořádá tyto akce

--- lektor/ka nezadal zatím žádné akce ---
Go to top

Nejbližší akce

Sobota, 20. Duben 2024 - 9:00
Sobota, 20. Duben 2024 - 10:00
Pátek, 26. Duben 2024 - 14:20