Náš příběh

Petra
Dříve pracovala jako televizní reportérka, dnes má na starosti chod celé redakce Jógovin. Píše některé články a nejvíc ji baví připravovat jógová videa. Když se s námi budete chtít spojit, budete pravděpodobně komunikovat právě s ní.

Petra v dětství závodně plavala, v dospívání pak o medaile bojovala na veslařském skifu. A když se pak po vysoké škole ke sportování vracela, zjistila, že je sice fajn dávat si pořádně do těla, ale že také nastal čas, dopřát ztuhlým svalům nějakou kompenzaci, úlevu. Umanula si proto tehdy, že se začne pravidelně "protahovat" na lekcích jógy. Několik dalších let proto navštěvovala hodiny hatha jógy, jógu ale stále vnímala jen jako ono protahování.

Teprve když absolvovala kurz základů Aštanga jógy, všechno to do sebe zapadlo. Dnes jógu v nejširším smyslu slova praktikuje vlastně neustále. Díky ní totiž pochopila, jak důležité je vnímat své tělo, a že vědomé dýchání může pozitivně ovlivnit všechny naše aktivity - od plavání či jízdy na kole, přes běžné všednodenní fungování, až po chvíle odpočinku.

Ivo
Je zkušený webdesignér, baví ho objevovat stále nové možnosti a varianty při výrobě webů. Díky němu Jógoviny fungují, právě on stojí za technickou stránkou celého portálu. Je to náš webový guru!

Ivo v rámci fyzičky preferuje florbalové góly a volejbalové výměny. Jógu ještě nedávno vnímal jako nudnou, pomalou a nezajímavou aktivitu pro holky. Pak ale v roli diváka (během našeho natáčení) absolvoval vedenou lekci Aštanga jógy a svůj názor musel chtě nechtě přehodnotit. Dnes už pro něj jóga není zašívárna a dokonce si už umí představit, že by se jednou, až pro něj uzraje správný čas, mohl také postavit na jógamatku a začít zhluboka dýchat... Snad ho k tomu přimějí i naše Jógoviny!

Jogoviny - logo

A přesně pro takové, jako jsme my sami, jsou Jógoviny určeny. Přejeme si, aby si u nás přišli na své úplní začátečníci, pokročilí jogíni i všichni jógoví nadšenci.

Jsme tady také pro ty, kterým zatím v cestě stojí předsudky a mýty, jimiž je jóga opředena. Matoucí nejasnosti chceme uvést na pravou míru a všechny strachy chceme odbourat. Rádi bychom ukázali každé otevřené mysli, že je fajn vnímat své tělo a umět s ním pracovat.

Na tohle všechno bychom ale sami nestačili. Jsme proto moc rádi, že s námi na jedné lodi plují i skvělí jógoví profíci, kteří se s vámi ve článcích dělí o své cenné zkušenosti. Vše o autorech si můžete přečíst na stránce Redakce.

A jak se vlastně Jógoviny vyklubaly?

Jógoviny vznikly na podzim 2012 a fungovaly jako součást webu YogaGuru.cz, což je jógový internetový obchod, který také provozujeme. Tam ale Jógoviny neměly dostatek prostoru, proto jsme se rozhodli vybudovat nový samostatný jógový portál. A na něm vás právě teď vítáme!

Uvítáme všechny vaše podněty a připomínky k fungování webu, stejně jako typy na jógová témata, která by vás bavila a zajímala. Kontaktní informace najdete ZDE.

Přejeme vám příjemné počtení a ještě příjemnějí jógování...

Petra a Ivo - Jogoviny.cz Petra a Ivo - Jogoviny.cz
Go to top

Nejbližší akce

Sobota, 1. Červen 2024 - 9:30
Čtvrtek, 13. Červen 2024 - 14:00
Čtvrtek, 27. Červen 2024 - 12:00