Redakce

Jak vznikají Jógoviny

Všechny články, které na Jógovinách najdete, jsou původní, autorské. Texty nepřebíráme, tvoříme je. Témata zpracováváme poctivě, se vší odpovědností a přejeme si, aby pro vás Jógoviny byly především inspirací.

Pokud vás zajímá nějaké téma, kterému jsme se dosud nevěnovali, neváhejte nás kontaktovat - takové tipy jsou pro nás cenné a rádi se vašemu námětu budeme věnovat. Napište nám na e-mail info@jogoviny.cz.

Stálými spolupracovníky redakce jsou zkušení lektoři jógy z celé republiky, kteří navíc dokáží své myšlenky a poznatky hravě transformovat do čtivé podoby. Snažíme se, aby všechny články byly přínosné a abyste se na Jógoviny rádi vraceli - pro praktické informace, pro inspiraci, nebo jen tak, pro zlepšení nálady.

Posily do našeho týmu vybíráme pečlivě, protože kvalita publikovaných textů je pro nás velmi důležitá. Pokud ale máte pocit, že právě vy máte čtenářům Jógovin co říct, vládnete písmem, a zároveň se vám náš projekt líbí, určitě se nám ozvěte - kontaktní informace najdete ZDE.


Petra Neudeková

Petra je původní profesí novinářka, televizní reportérka. Dnes má na starosti chod redakce Jógovin. Se všemi autory konzultuje témata článků, dohlíží na jejich zpracování a sama některé články také připravuje.

Ivo Gross

Ivo je spoluzakladatelem Jógovin a zásadním členem týmu. Právě díky němu Jógoviny fungují. Má na starosti veškerý technický provoz portálu, neustále přichází s novými nápady, jak web pro všechny uživatele zpříjemnit a zdokonalit.

Barbora Hu

Bára je certifikovanou lektorkou jógy a všestrannou tvůrčí osobností. Vystudovala indologii a kulturologii, ráda kreslí, píše, baví ji jazz, ilustrace i fotografie. S jógou se poprvé setkala v 15 letech, kdy řešila nepříjemné osobní a zdravotní potíže. Dnes se Bára zabývá jógovou terapií a v Praze provozuje Bindu Yoga Studio, tvůrčí prostor pro jógu. Je matkou malého jogína Tadeáše.

Bára stojí za projektem Jóga pro dobrou věc, který je založený na praktické pomoci jógou těm, jimž pomoci může, ale doposud o ní nevědí, anebo si běžné hodiny ve studiích nemohou dovolit. Ve spolupráci s Gabrielou Juhásovou tvoří Bára výkladový jógový slovník sanskrtu.

Michaela Klímová

Michaela je učitelka hatha jógy s více než tisícovkou odučených hodin. Jógu se učí od roku 2000 pod vedením Lorraine Grocott, Jenny Beeken, Ivany a Jana Kneislových a dalších. Je zakladatelkou online studia jógy Mishayoga.cz, Master neurolingvistického programování, Mistr mentální léčby a praktikující buddhistka. Jógu vyučuje od roku 2008.

Míša pro Jógoviny připravuje (společně s manželem Martinem) především skvělé fotočlánky - tematicky zaměřené sestavy cviků, které jsou vhodné pro každého.

Daniela Pilařová

Daniela je cvičitelka klasické jógy, s kolegyní provozuje v Ostravě jógové Shanti Yoga Studio. Je také zakladatelkou vzdělávacího programu Shanti Academy, jejímž záměrem je alternativní vzdělávání zaměřené na zdravé stravování a pohyb, ekologii a východní léčebné systémy.

Kromě literární vědy a bohemistiky vystudovala Daniela i Institut aromaterapie. Jejím velkým zájmem je dietetika moderního západního člověka, bylinkaření a hledání takové podoby života, který bude šetrný k přírodě i k lidem. Proto také vede kurzy poznávání a zpracování bylin, kurzy výroby domácí kosmetiky a drogerie i kurzy zdravého vaření.

Šárka Konečná

Šárka s jógou začínala jako samouk a později vystudovala klasickou hatha jógu. A pak přišla velká cesta do Indie. Prodala auto, našetřila na letenku a odletěla do ášramu Arsha Yoga, kde se po intenzivním kurzu stala certifikovanou instruktorkou jógové terapie. Šárčinou vášní je také zdravé jídlo, vystudovala obor dietní sestra. Šárka ráda dumá, píše a fotí.

Šárka také bloguje, třeba o svém dlouhodobém pobytu v indickém ášramu.

Petra Vonšovská

Petra je autorizovanou lektorkou Aštanga jógy, učí první a druhou sérii, založila AYSP (Ashtanga Yoga Shala Praha). Jejím posláním je předávat učení Aštanga jógy pokud možno v nezměněné formě tak, jak se sama učila od svých učitelů Nancy Gilgoff a Manju Joise, kteří jsou pokračovateli učení Sri K. Pattabhi Joise.

Kromě učení jógy se Petra věnuje koučování celostního přístupu k životnímu stylu, EFT, reiky a je také praktikantem Bachových květinových esencí. Jejím krédem je pomáhat lidem holisticky na základě hlavních principů zdraví tak, aby se mohli postavit čelem k výzvám moderního života.

Go to top

Nejbližší akce

Sobota, 1. Červen 2024 - 9:30
Čtvrtek, 13. Červen 2024 - 14:00
Čtvrtek, 27. Červen 2024 - 12:00