Yoga4Yogi

O studiu:

Náš příběh je velmi jednoduchý. Jednoho krásného dne jsem se rozhodla, že založím vzdělávací středisko pro instruktory jógy. Co mě k tomu vedlo? Vyprávím takovou směšnou historku, jak můj přítel - cizinec, chtěl jít na kurz "Učitel jógy" a měl velkou obavu s případných testů, protože neumí česky. A tak jsem šla a založila si vzdělávací středisko pro instruktory jógy s vidinou, že mu poskytnu testy jak v českém, tak v jeho jazyce :) Nakonec se ale rozhodl, že na žádný kurz jógy nenastoupí. Je zapáleným jogínem, ale nechce vyučovat. Neříkám, že je tento příběh zcela smyšlený, ale...

Již dlouhá léta studuji východní filosofie (jsem Reiki učitel) a sžila jsem se s jejich hlavními myšlenkami - v těchto myšlenkách vidím naději pro lidstvo, filosofie jsou protkány principy vycházejícími z pokory, soucitu, lásky, disciplíny a kázně, ohleduplnosti... Prostřednictvím našeho vzdělávacího střediska mohu tyto principy šířit dál mezi ostatní živé bytosti. A věřím, že moje práce bude ku prospěchu celé společnosti.

Naše škola je zaměřená především na praxi. Zároveň také vyučujeme povinné předměty dané MŠMT, jako je psychologie, hygiena sportu, pedagogika, právo, anatomie a fyziologie a první pomoc. Naše studenty seznamujeme také s filosofií a historií jógy. Učíme jak tvořit lekce jógy a představujeme našim žákům jednotlivé styly jógy. Konkrétně hatha yogu, power vinyasu, ashtanga yogu, yin yogu a dynamickou jógu. Naši žáci se seznámí také s jógou pro specifické skupiny cvičících, jako jsou těhotné, senioři, děti.

Další velmi důležitý aspekt při mém rozhodování založit školu jógy, byla moje láska k pohybu, ke sportu. Jóga sice není sport. Patrně proto, že v józe bychom neměli s nikým soupeřit, ale měli bychom se soustředit především sami na sebe a užívat si praktikování jógy. Jóga je cesta k harmonii těla, duše a mysli a takovou harmonii potřebujeme v tomto chaotickém zrychleném světě úplně všichni.

Naše vzdělávací centrum je akreditovaným centrem MŠMT a máme od MŠMT akreditovaný také kurz "Instruktor jógy" s časovou dotací 150h pro účastníky s maturitou a 200h pro účastníky bez maturity. Také organizujeme nadstavbové odborné semináře.

Přeji hodně zábavy s jógou, Blanka Janíčková.

Kontakty a styly

Kontaktní údaje

Adresa: 
V Remízku 7/919
Praha 5
Česká republika
Telefon: 
724 648 545
Kontaktní e-mail: 
Studio nabízí tyto jógové styly:
Aštanga jóga
Flow jóga
Hatha jóga
Jin jóga
Jóga pro seniory
Jóga pro zdravá záda
Jóga pro ženy
Meditace
Pilates
Power jóga
Pránájáma
Vinyasa jóga

Lekce vedou tito lektoři

Hodnocení studia
Prostředí: - Jak se ve studiu cítíte, jak jste spokojeni s vybaveností, se zázemím, jak se vám tam celkově líbí?
Dosažený výsledek: 5 (1 hlas)
Přístup lektora:  - Vede váš učitel lekce podle vaší představy? Jak jste spokojeni s průběhem hodiny?
Dosažený výsledek: 5 (1 hlas)
Dostupnost:  - Je studio poblíž MHD? Můžete u něj pohodlně zaparkovat?
Dosažený výsledek: 5 (1 hlas)

Studio pořádá tyto akce

Termín
 Kurz Instruktor pilates Sobota, 28. Září 2024 - 9:00 Neděle, 26. Leden 2025 - 18:00 Kurzy
 Kurz Instruktor ztv Pátek, 11. Říjen 2024 - 18:00 Neděle, 23. Únor 2025 - 18:00 Kurzy

Studia v nejbližším okolí

Vzdálenost od studia:
3.12 km
Vzdálenost od studia:
4.28 km
Vzdálenost od studia:
4.39 km
Vzdálenost od studia:
5.08 km
Go to top

Nejbližší akce

Pátek, 30. Srpen 2024 - 18:00
Sobota, 28. Září 2024 - 9:00
Středa, 9. Říjen 2024 - 17:30