Barbora Sojková

O lektorovi:

Praxi ásan jsem se začala věnovat jakožto kompenzačnímu pohybu po dlouhodobém vrcholovém sportu. Zpočátku mě uchvátila aštánga vinjása jóga – mé první učitelky byly Alice Červinková a Petra Visser – po několika letech praxe mě začaly zajímat i alternativnější přístupy k vinjása józe, kterou dosud studuji u Veroniky Švecové. Inspiruje mě především tradice pozdního Krišnamáčárji.

Mou praxi zdaleka nejvíce ovlivnilo studium religionistiky se zaměřením na dějiny indických náboženství (Filosofická fakulta UK). Akademicky se věnuji – a zároveň vyučuji na FF UK – především védskému náboženství, tedy nejstarší vrstvě indické náboženské kultury (1500-500 př. n. l.), mimo to se ale zajímám i o dějiny jógy.

Dějiny jógy, její filosofii a teorii učím ve studiu Akasha Yoga v Praze na Letné. Od podzimu 2016 zároveň vyučuji i v rámci trenérského programu České akademie jógy, který probíhá ve spolupráci s FF UK.

Kontakty a styly

Kontaktní údaje

Město: 
Praha
Kontaktní e-mail: 
Jógové styly:
Aštanga jóga
Pránájáma
Vinyasa jóga
Lektor působí v těchto studiích
Odbornost, vzdělání:
Mgr. - Religionistika, FF UK
Hodnocení lektora
Struktura lekcí: - Jak jste spokojeni se strukturou lekcí, které vede tento učitel? Vyhovuje vám způsob, jakým učitel hodiny připravuje?
Zatím nehodnoceno
Styl vedení lekcí: - Vyhovuje vám, jak učitel lekci vede? Vysvětluje/ukazuje srozumitelně jednotlivé ásany a sekvence pozic tak, aby vás příjemně provedl celou lekcí?
Zatím nehodnoceno
Poradí, pomůže?: - Jak dobře vám učitel dokáže poradit/pomoct, když si na lekci nevíte rady?
Zatím nehodnoceno

Učitel pořádá tyto akce

--- lektor/ka nezadal zatím žádné akce ---
Go to top

Nejbližší akce

Čtvrtek, 6. Říjen 2022 - 18:15
Pátek, 7. Říjen 2022 - 14:25