Dáša Vaďurová

O lektorovi:

Narodila jsem se na Moravě ve znamení střelce a střelecky to tady žiju už více než 36 let. V současné době jsem na rodičovské "dovolené", jinak se živím právem a jóga je jedním z pilířů mé osobní cesty. Poskytla mi a poskytuje bezpečný přístav nejen ve vibrujícím oceánu západního světa, ale i způsob a prostředky jak ustát a žít rozbouřené vody mého nitra. Viděla jsem a stále vidím, ale co hlavně, prožila jsem a prožívám, jak bezpečnou náruč poskytuje, jak pomáhá navázat vztah se sebou samým, jak znovu umožňuje prožít spojení s tělem – chrámem naší duše, se Zdrojem a se Vším. Dovoluje mi spočinout v sobě, ztišit hluk, ztlumit světla vnějšího i vnitřního světa a jen být. Jedinečně a živě. Řeč je o józe a mém přístupu k ní. Chápu ji jako prostředek sebepoznání, dokonalé zrcadlo, psycho-spirituální systém.

V mém přístupu k józe směřuji zejména k pochopení, k rozlišování, k přijetí, k plynutí. Jóga stejně tak nikoho nešetří. Několikrát mi doslova zachránila zadek, ale stejně tak ukázala, že před sebou neuteču. Nikdo z nás. Náš přístup k sobě a ke světu se totiž věrně a nekompromisně ukáže při každém jediném kontaktu s jogamatkou. S jógou se tedy nelze nudit.

Začala jsem téměř před patnácti lety hot jógou, následovala hatha a Iyengar jóga, vinyasa a všechny její obdoby, kundalini, ashtanga, až přišlo na setkání s tou, která mi ukázala, jak smysluplně a prakticky propojit práci s tělem a meditaci. Jak nahlédnout do nitra, pozorovat, odevzdat se procesu, objevovat svoje možnosti a hranice, dovolit si prožívat, unést emoce, uzdravovat tělo a sebe. Být sám sobě průvodcem, vnímat tady a teď. Tím posledním klenotem je Yin Yoga, kterou cítím, že si nemůžu nechat jen pro sebe, a kterou společně s technikami vycházející z dynamičtějších typů jógy, toužím předávat. Hlavní inspirací je mi Ashtanga Vinyasa Yoga a mí učitelé Jamie Clarke, Dulce Aguilar, Laura Kratochvílová, dále Yin Yoga pod vedením Sebastiana Pucelle, Murielle Bureille a Evy Táborské.

Absolvovala jsem 8 let přípravy v systému Jóga v denním životě (úroveň začátečník až 6 díl) ve Velké Británii a Praze. V roce 2015 jsem získala certifikát učitele Yin Yang 200 Hours Teachers Training v rámci celosvětové Yoga Alliance a kontinuálně se vzdělávám mateřství nemateřství. Svoje jógové "vzdělání" si neustále rozšiřuji, za poslední rok např. kurzem "Tři jógové série" – nové pojetí jógy v podobě tří sérií, zaměřených buď na obratnost, sílu nebo klid s Laurou Crowe a kurzem "Modifikovaná první série Asthanga Vinyassa Yoga" , "Pozice ve stoji se zaměřením na práci nohou" s Daliborem Štedronským. Jsem také certifikovanou lektrokou Gravid jógy a dětské vývojové masáže. V poslední době jsou lekce a semináře protkány také poznatky z učitelského semináře Principy zdravého pohybu, Vývojové kineziologie a Jógové terapie Lenky Oravcové. Základem je ovšem pravidelná, bdělá a vědomá praxe.

Kontakty a styly

Kontaktní údaje

Město: 
Praha
Telefon: 
605444881
Kontaktní e-mail: 
Jógové styly:
Aštanga jóga
Čakra jóga
Hatha jóga
Jin jóga
Jóga pro rodiče s dětmi
Jóga pro těhotné
Jóga pro zdravá záda
Jóga pro ženy
Meditace
Power jóga
Pránájáma
Terapeutická jóga
Vinyasa jóga
Odbornost, vzdělání:
Yin Yang 200 Hours Teachers Training Yoga Alliance
Hodnocení lektora
Struktura lekcí: - Jak jste spokojeni se strukturou lekcí, které vede tento učitel? Vyhovuje vám způsob, jakým učitel hodiny připravuje?
Zatím nehodnoceno
Styl vedení lekcí: - Vyhovuje vám, jak učitel lekci vede? Vysvětluje/ukazuje srozumitelně jednotlivé ásany a sekvence pozic tak, aby vás příjemně provedl celou lekcí?
Zatím nehodnoceno
Poradí, pomůže?: - Jak dobře vám učitel dokáže poradit/pomoct, když si na lekci nevíte rady?
Zatím nehodnoceno

Učitel pořádá tyto akce

--- lektor/ka nezadal zatím žádné akce ---
Go to top

Nejbližší akce