Irena Homová

O lektorovi:

Jmenuji se Irena Homová, pocházím z Ostravy a józe se věnuji, dá se říci, že odmalička. Jsem studentkou Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity, kde se věnuji matematice a biologii. Nejsem žádný knihomol – miluji procházky se svým psem, trávení času v přírodě, na horách. Jsem vášnivou lyžařkou od doby, co umím chodit, volejbalistkou z dob základní školy, studentkou hudby, hry na kytaru, milovnice zpěvu a manter. Jsem vnučkou, dcerou, sestrou, tetou, nastávající maminkou a jsem další z mnoha rolí, kterou každý na své cestě zastáváme.

Má jógová cesta začala již v dětství, kdy jsem na základní škole navštěvovala lekce jógy. Ovšem to pravé procítění že to je právě to, co ke mne patří, co mě vytváří a co je mou součástí, co tady se mnou vždy bude...to jsem pocítila až v roce 2012.

Stala jsem se součástí krásného místa – Pranava jóga Centrum. Pranava je jógové studio, můj druhý domov. Jen na vlastní kůži objevíte to kouzlo, které Pranava má.

Na dálku z New Yorku toto jógové centrum vede Lenka Śivadeví Knag, má jógová učitelka. Díky ní jsem se mohla podívat do samotného NY, kde mě provedla po různých jógových studiích, ale především mi ukázala její školu jógy, její linii – Jivamukti Yoga. Ačkoliv se to možná nezdá, NY je jógou protkané město. Na ulicích vidíte, jak jdou lidi z práce, v ruce mají jógamatku a nedočkavě míří do jógového centra. New York bylo vždy pro mne to poslední místo, kde bych se chtěla podívat (jsem spíše ten typ, co utíká z města do přírody), ale toto město, jeho atmosféra a lidé co zde žijí, mě přesvědčili, že to je krásné místo. Byl to pro mne zážitek, na který jen tak nezapomenu a ze kterého budu dlouho čerpat.

Návštěva NY byla taková vstupní brána ke školení instruktorů Hathajógy, pod vedením Śivádeví. Školení jsem absolvovala v listopadu 2013. Kromě samotného cvičení ásan zpívám mantry, čtu to, co mi pod ruku přijde, a učím se. Stále se učím, jako všichni ostatní. Učím se být lektorem jógy a snažím se předávat ostatním to, co jsem se naučila.

Ačkoliv znám slovo jóga od svých asi desíti let, jsem stále na začátku cesty, a nejspíš taky vždy na začátku budu. Je to nekonečná cesta, ze které se ohromně těším.

Jak říká Sharon Gannon „Yoga is teaching us how to live harmoniously with the Earth.“ (Jóga nás učí, jak žít v harmonii se Zemí.) Jóga mě tedy naučila být laskavější, pokornější a naslouchající jak sama k sobě, tak i k ostatním bytostem.

Navštívit mé lekce můžete v Pranava Jóga Centru v Ostravě.

S Láskou, Iris

Kontakty a styly

Kontaktní údaje

Město: 
Ostrava
Kontaktní e-mail: 
Jógové styly:
Hatha jóga
Meditace
Pránájáma
Vinyasa jóga
Lektor působí v těchto studiích
  • Studio

    Pranava Jóga Centrum
Odbornost, vzdělání:
Instruktor Hatha jógy ve stylu Vinyasa, Listopad 2013
Hodnocení lektora
Struktura lekcí: - Jak jste spokojeni se strukturou lekcí, které vede tento učitel? Vyhovuje vám způsob, jakým učitel hodiny připravuje?
Dosažený výsledek: 3.7 (3 hlasy/ů)
Styl vedení lekcí: - Vyhovuje vám, jak učitel lekci vede? Vysvětluje/ukazuje srozumitelně jednotlivé ásany a sekvence pozic tak, aby vás příjemně provedl celou lekcí?
Dosažený výsledek: 3.7 (3 hlasy/ů)
Poradí, pomůže?: - Jak dobře vám učitel dokáže poradit/pomoct, když si na lekci nevíte rady?
Dosažený výsledek: 3.7 (3 hlasy/ů)

Učitel pořádá tyto akce

--- lektor/ka nezadal zatím žádné akce ---
Go to top

Nejbližší akce