Irena Kubicová

O lektorovi:

K józe mě přivedla Markéta Sulánská před 13 lety, dokončila jsem vysokou školu a odstěhovala se do Prahy, začala pracovat v lékárně ve Faustově domě, stále v kontaktu s nemocnými lidmi. Jóga pro mě byla příjemnou uvolňující aktivitou, zažívala jsem při ní vnitřní klid a zastavení. Vyhledávala jsem jemnou klidnou jógu, meditativní styl jako vyvážení k aktivnímu životu.

Svět vědy a chemie mi nestačil, začala jsem studovat homeopatii, tradiční čínskou medicínu, bylinářství, chodila jsem do čajovny na Haštalské náměstí k Míle Lukášové meditovat, zpívat mantry, s Markétkou Sulánskou jsem jezdila na meditativní semináře několik let, vnímám teď s odstupem času, jak moc mě ovlivnila a přirozeně se stala pro mě velkým člověkem, učitelem, aniž bych se cíleně předem pro ni rozhodla, prostě se jí sama o sobě stala, žádný kurz, výcvik, škola... Cítím za to radost a vděk. Pociťovala jsem, že mě jóga a meditace léčí, že jsem více vědomá sebe sama a vše dobré, co jsem zažívala na jógamatce, se začalo odrážet v mém životě, v obyčejných věcech, vztazích, v práci... To je skutečné kouzlo ve své obyčejnosti.

Jóga mi výrazně zlepšila kvalitu života. Přestala jsem mít bolesti zad, rozdýchala jsem mnohé patálie, narovnala jsem se, stala jsem se vnímavější vůči sobě samé i světu. Odstěhovala jsem se, tehdy ještě s přítelem, dnes už manželem, do Českého Švýcarska. Ze Žižkova na samotu do lesa. Žádná velká romantika to nebyla, ošklivý okál v lese a spoustu problémů. Vzali jsme to jako příležitost, dost nás to oba stmelilo. Nyní žijeme v Krásné Lípě na okraji lesa v novém domě s velkou zahradou a výhledem do daleka. Každý den jsem vděčná za to, kde jsem.

Po narození dcerky Emičky jsem hledala dětskou jógu, nebylo tu nic. Nic je možnost Něčeho. Absolvovala jsem semináře pro lektory dětské jógy u Hanky Luhanové a otevřela lekce pro rodiče a děti. A to byl začátek mojí lektorské práce. Maminky mě žádaly, ať otevřu lekce i pro dospělé, a tak jsem našlapovala měkce, jemně a šla..

Dnes vedu 6 pravidelných lekcí pro dospělé týdně a 4 lekce pro děti, pořádám partnerské workshopy, propojuji jógu s tvořením a aromaterapií, pořádám pobyty s jógou a relaxací, jógu open air a zvu sem k nám, do Českého Švýcarska, jiné lektory, aby nás inspirovali, předávali svoji zkušenost. Jóga je součástí i zážitkových programů, které tvoří můj muž pro turisty v Českém Švýcarsku. Jóga je součástí celostního přístupu ke zdraví člověka, prolínám světy mé původní profese s tradičními směry. Miluju svoji práci, dává mi smysl a radost.

Kontakty a styly

Kontaktní údaje

Město: 
Krásná Lípa
Telefon: 
777576621
Kontaktní e-mail: 
Jógové styly:
Aroma jóga
Dětská jóga
Hatha jóga
Jóga pro rodiče s dětmi
Jóga pro seniory
Jóga pro zdravá záda
Jóga pro ženy
Meditace
Pránájáma
Relaxační jóga
Terapeutická jóga
Odbornost, vzdělání:
CADJ – Seminář Jóga s dětmi I
CADJ – Seminář Jóga s dětmi II
CADJ – Úvod do jógové terapie dětí
Poweryoga akademie: instruktor Hatha yoga
Poweryoga akademie-jógová terapie
Poweryoga akademie-vitální jóga
Shakti jóga a meditace Markéta Sulánská
Hodnocení lektora
Struktura lekcí: - Jak jste spokojeni se strukturou lekcí, které vede tento učitel? Vyhovuje vám způsob, jakým učitel hodiny připravuje?
Dosažený výsledek: 5 (2 hlasy/ů)
Styl vedení lekcí: - Vyhovuje vám, jak učitel lekci vede? Vysvětluje/ukazuje srozumitelně jednotlivé ásany a sekvence pozic tak, aby vás příjemně provedl celou lekcí?
Dosažený výsledek: 5 (2 hlasy/ů)
Poradí, pomůže?: - Jak dobře vám učitel dokáže poradit/pomoct, když si na lekci nevíte rady?
Dosažený výsledek: 5 (2 hlasy/ů)

Učitel pořádá tyto akce

--- lektor/ka nezadal zatím žádné akce ---
Go to top

Nejbližší akce

Čtvrtek, 13. Červen 2024 - 14:00
Čtvrtek, 27. Červen 2024 - 12:00
Pátek, 28. Červen 2024 - 18:00