Iveta Mutlová

O lektorovi:

Když jsem před lety přišla do styku s jógou – tedy lépe řečeno s jógovým cvičením, netušila jsem, že jednou budu mít potřebu informace o józe a její filozofii předávat dále. Tehdy jsem ještě o filozofii jógy nevěděla vůbec nic. Jóga se stává v posledních letech poměrně módní záležitostí. Snad i to má za následek, že se objevila a stále objevuje velká spousta jakýchsi modifikací (druhů) jógy.

Chodila jsem na lekce jógy, které byly dostupné v mém okolí. Jmenovaly se různě – power jóga, fit jóga nebo jen jednoduše jóga. Ale stále mi něco chybělo. Neviděla jsem žádný rozdíl oproti tomu, když budu docházet cvičit jógu někam do tělocvičny, nebo když si budu cvičit doma s instrukcemi z DVD. Chyběla mi zpětná vazba. Stále jsem cítila, že mi chybí nějaké informace navíc. Tušila jsem, že jóga není jen o cvičení a že i to cvičení by nemělo být klasickým tělocvikem.

Začala jsem tedy hledat informace – v knihách, na internetu, v časopisech. A stále mě to utvrzovalo v tom, že jóga je něco více než jen obyčejné cvičení. Že ásany, se kterými jsem se při cvičení setkala, mají svůj hlubší význam a že i velmi záleží na tom, jak k nim přistupuji a jakým způsobem je mohu zaujmout. To mě přimělo k tomu, začít se jógou zabývat hlouběji.

Od podzimu 2013 jsem navštěvovala kurz instruktora jógy pod hlavičkou FISAFu, který jsem ukončila závěrečnou zkouškou v květnu 2015.

Mým průvodcem jógou a velkou inspirací je Míša Svatošová, jejíž přístup k józe je mi velmi blízký.

Veškeré získávané zkušenosti pak přenáším do vlastní každodenní praxe, která mi přináší stále nová překvapení a zážitky.

Na veřejných lekcích jógy se můžeme potkávat v Semilech a v Železném Brodě.

Kontakty a styly

Kontaktní údaje

Město: 
Semily
Telefon: 
737246450
Kontaktní e-mail: 
Jógové styly:
Hatha jóga
Jóga pro seniory
Terapeutická jóga
Odbornost, vzdělání:
Hatha Yoga Instructor – dokončeno květen 2015
Specializace Hatha jóga – 2014
Specializace Hatha jóga jako léčebný prostředek – 2014
Hodnocení lektora
Struktura lekcí: - Jak jste spokojeni se strukturou lekcí, které vede tento učitel? Vyhovuje vám způsob, jakým učitel hodiny připravuje?
Zatím nehodnoceno
Styl vedení lekcí: - Vyhovuje vám, jak učitel lekci vede? Vysvětluje/ukazuje srozumitelně jednotlivé ásany a sekvence pozic tak, aby vás příjemně provedl celou lekcí?
Zatím nehodnoceno
Poradí, pomůže?: - Jak dobře vám učitel dokáže poradit/pomoct, když si na lekci nevíte rady?
Zatím nehodnoceno

Učitel pořádá tyto akce

--- lektor/ka nezadal zatím žádné akce ---
Go to top

Nejbližší akce

Pátek, 31. Březen 2023 - 16:00
Pátek, 21. Duben 2023 - 14:05
Pátek, 21. Duben 2023 - 18:00