Jana Pazderová

O lektorovi:

Myslím, že o sobě můžu říct, že jsem sportovec tělem i duší. Od útlého věku se tomu věnuji – od baletu, přes tanec, aerobic, fitness až po jógu, jak na profesionální tak i na profesní úrovni. Mám 18 let praxe studiových i individuálních lekcí a i přes dlouholeté a rozsáhlé studium je mým největším učitelem mé vlastní tělo.

Učím pouze to, čím jsem si sama prošla, co vím, že opravdu funguje a za čím si stojím.

"Jak vlastně ta jóga funguje," ptají se mě často lidé (nejen) na lekcích. Všude se přece píše, že jóga pomáhá při bolestech zad, při migrénách, při problémech s dechem, že upravuje příliš vysoký nebo naopak příliš nízký krevní tlak apod. Slýcháme také, že jóga přináší do života více radosti, zklidňuje, pomáhá k větší sebedůvěře, pomáhá uspořádat život, vycházet lépe s ostatními lidmi... Ale jak to? Jak může jedna metoda ovlivnit tolik různých skutečností? Jak může jednomu člověku tlak snížit a druhému zase zvýšit?

Netvrdím, že je jóga všelék, tak to není. Jsme různí, máme různé problémy. Přesto si troufám tvrdit, že dobře prováděná jóga může v mnoha případech pomoci. Jóga se svými metodami pokouší očistit všechny úrovně lidského bytí: pokud cvičíme jógové pozice zlepšujeme pohyblivost těla, čistíme klouby od usazenin, správným hlubokým dýcháním čistíme plícní sklípky, jamy a nijamy se zabývá etikou a morálkou, koncentrace a meditace čistí mentální oblast – myšlenky, ideje, emoce, představy…

To je tedy má odpověď na otázku, jak to, že jóga umí léčit tolik různých poruch a neduhů. Očistou se totiž vracíme k rovnováze a zdraví. Proto ti, kteří začínají, i ti, kteří praktikují už delší dobu – nechť vás síly a vůle neopouští…

Kontakty a styly

Kontaktní údaje

Město: 
Mikulov
Telefon: 
604266509
Kontaktní e-mail: 
Jógové styly:
Dětská jóga
Hatha jóga
Jóga pro seniory
Jóga pro těhotné
Kundalini jóga
Vinyasa jóga
Lektor působí v těchto studiích
Odbornost, vzdělání:
Učitel nezadal žádnou odbornost
Hodnocení lektora
Struktura lekcí: - Jak jste spokojeni se strukturou lekcí, které vede tento učitel? Vyhovuje vám způsob, jakým učitel hodiny připravuje?
Zatím nehodnoceno
Styl vedení lekcí: - Vyhovuje vám, jak učitel lekci vede? Vysvětluje/ukazuje srozumitelně jednotlivé ásany a sekvence pozic tak, aby vás příjemně provedl celou lekcí?
Zatím nehodnoceno
Poradí, pomůže?: - Jak dobře vám učitel dokáže poradit/pomoct, když si na lekci nevíte rady?
Zatím nehodnoceno

Učitel pořádá tyto akce

--- lektor/ka nezadal zatím žádné akce ---
Go to top

Nejbližší akce

Sobota, 2. Prosinec 2023 - 9:00
Neděle, 3. Prosinec 2023 - 9:00
Pátek, 8. Prosinec 2023 - 18:00