Kateřina Rojková

O lektorovi:

Jógové praxi se věnuji více než 18 let a lektorování přes 10. Dává mi pocit zvnitřnění, upevňuje duševní i fyzickou rovnováhu a především prohlubuje vnitřní klid. Hlavní inspirací jsou mi skvělí indiční učitelé a dlouhodobé studium jógy a jejích filozofických rovin v tradičním indickém prostředí, ale také vynikající západní učitelé (např. Dalibor Štědroňský, Bobby Misiti, Andrew Eppler, Gregor Maehle, Georg Woginger, Boris Georgiev ad.).

Jóga je holistický systém, a proto se mi jeví tak fascinující - pomáhá nám na všech rovinách bytí - fyzické, duševní, emocionální, myšlenkové i spirituální.

Mou snahou na lekcích je především zvědomit automatické pohyby těla a synchronizovat je s pravidelným hlubokým dechem, vrátit se k přirozenosti, která je nám všem vlastní. Jelikož jsem ohnivé znamení, vyhovují mi dynamické jógové praxe - ashtanga vinyasa a pranavashya, ale ne vždy.

Lektoruji Ashtanga Vinyasovou praxi, ale i Hathajógu. 1. série Ashtanga Vinyasy se nazývá "Jógačikitsa - jógová terapie". Terapeutický přístup při praxi je cílem mých jednotlivých lekcí. Snažím se lidi vést k vědomému používání svého těla, ke změně nezdravých a automatických pohybových vzorců, k uvolněné praxi prostřednictvím kvalitního dechu. Jemnost, terapeutický přístup, odlehčenost, přítomnost - to je cílem. Používám terapeutické doteky (inspirované japonskou masážní metodou shiatsu), které tělu, ale i mysli mohou velmi prospívat, jsou-li citlivé a vnímavé.

Na lekcích se věnujeme i tématickým okruhům - práce se středem, záklony, otvírání kyčlí a ramen. Mým lektorským cílem je sdílet s lidmi to, co mi osobně velmi zkvalitňuje život na mnoha úrovních. Jóga mne vede především ke svobodě, k životu v přítomnosti. Tyto zkušenosti s Vámi chci při společných setkáních sdílet.

Kontakty a styly

Kontaktní údaje

Město: 
Brno
Telefon: 
776550524
Kontaktní e-mail: 
Jógové styly:
Aštanga jóga
Hatha jóga
Lektor působí v těchto studiích
Odbornost, vzdělání:
2016 Intensive Shiatsu Therapy Treatment Course – under the guidance of physiotherapist Jan Pletanek, ČR
2012 TTC - Ashtanga Vinyasa Yoga – under the guidance of Vijaya Kumar, Mysore, India
2010 RYA 200 hr International Teacher Training Course – under guidance of Kamal Singh, Tattvaa Yogashala, Rishikesh, India
2007-2008 Kurz cvičitel jógy III. a II. třídy (150 hodin), Český Svaz Jógy, akreditováno MŠMT
2007 International Teacher Training of Yoga Vidya Traditional Hathayoga, 200 hr, Yoga Vidya, Germany
Hodnocení lektora
Struktura lekcí: - Jak jste spokojeni se strukturou lekcí, které vede tento učitel? Vyhovuje vám způsob, jakým učitel hodiny připravuje?
Zatím nehodnoceno
Styl vedení lekcí: - Vyhovuje vám, jak učitel lekci vede? Vysvětluje/ukazuje srozumitelně jednotlivé ásany a sekvence pozic tak, aby vás příjemně provedl celou lekcí?
Zatím nehodnoceno
Poradí, pomůže?: - Jak dobře vám učitel dokáže poradit/pomoct, když si na lekci nevíte rady?
Zatím nehodnoceno

Učitel pořádá tyto akce

--- lektor/ka nezadal zatím žádné akce ---
Go to top

Nejbližší akce

Sobota, 2. Prosinec 2023 - 9:00
Neděle, 3. Prosinec 2023 - 9:00
Pátek, 8. Prosinec 2023 - 18:00