Kristýna Paulus

O lektorovi:

Jóga mě provází od roku 2000 a nejblíže mi stojí tantrická hatha jóga. V lekcích využívám znalost technik kriya jógy a vinyasa kramy. Asánové praxe sestavuji tak, aby nám daly procítit naše tělo – pevnost a pružnost (stira a sukha), a přitom efektivně pracovaly s vitálními energiemi (prana vayus) a prostupovaly všechny naše těla (koshas). V lekcích učím využívat zejména plný jógový dech, techniku agni sara, pranayamu, bandhy a mudry. Praxi vždy končím meditací.

Tento energetický koktejl je cestou k transformaci – tělesné, psychické i duchovní. Mým cílem je provést Vás „klenotem“ jógy v jeho plnosti (osm jógových limb), protože jóga nám nabízí mnohem víc než jen procvičení těla. Naučíme-li se kontrolovat dech, naučíme se kontrolovat mysl a být „pilotem“ svého života. To co učím, praktikuji a žiji.

Mezi mé vzácné učitele patří zejména Everett Newell, který je žákem Swami Rami, Roda Strykera a mistrů z Bihar School of Yoga a zakladatelem Zuna Yoga.

Tantra je spojením dvou slov "Tanoti" (rozšířit, natáhnout) a "Trayati" (osvobodit). Tantra tedy znamená rozšíření zkušenosti a vědomí nad materiální vnímání světa s cílem dosáhnout duchovního poznání a osvobození. Fyzické tělo je prostředkem právě k dosažení osvobození.

Hatha jóga je rovněž spojením dvou slov "Ha" a "tha". "Ha" představuje sluneční energii a mužský pól. "Tha" je energií měsíční a ženským pólem. Hatha vyrovnává obě polarity.

Pravidelné lekce vedu od září 2016 ve Factory Pro na Smíchově, ve Wellness Domyno v Praze 4 a ve FitHB v Havlíčkově Brodě.

Kontakty a styly

Kontaktní údaje

Město: 
Praha
Telefon: 
777263268
Kontaktní e-mail: 
Jógové styly:
Hatha jóga
Jóga pro muže
Jóga pro seniory
Jóga pro ženy
Meditace
Pránájáma
Relaxační jóga
Odbornost, vzdělání:
RYT 500
Hodnocení lektora
Struktura lekcí: - Jak jste spokojeni se strukturou lekcí, které vede tento učitel? Vyhovuje vám způsob, jakým učitel hodiny připravuje?
Dosažený výsledek: 5 (1 hlas)
Styl vedení lekcí: - Vyhovuje vám, jak učitel lekci vede? Vysvětluje/ukazuje srozumitelně jednotlivé ásany a sekvence pozic tak, aby vás příjemně provedl celou lekcí?
Dosažený výsledek: 5 (1 hlas)
Poradí, pomůže?: - Jak dobře vám učitel dokáže poradit/pomoct, když si na lekci nevíte rady?
Dosažený výsledek: 5 (1 hlas)

Učitel pořádá tyto akce

--- lektor/ka nezadal zatím žádné akce ---
Go to top

Nejbližší akce

Pátek, 31. Březen 2023 - 16:00
Pátek, 21. Duben 2023 - 14:05
Pátek, 21. Duben 2023 - 18:00