Monika Winklerová

O lektorovi:

K józe jsem se, asi jako většina praktikujících, dostala v okamžiku životní krize, po skončení prvního "celoživotního" vztahu, kdy jsem se najednou ocitla sama se sebou. Kdyby všechno běželo podle našich krásných narýsovaných plánů, tak se asi nikam moc neposuneme. Naštěstí ani nemusíme nic moc vymýšlet a plánovat, to co má, si nás vždycky najde. Stejně jako si mě našla kniha o józe v pronajatém bytě. A pak další ve výprodeji v knihovně za 1 Kč.

To je asi sedm let nazpět, od té doby už samozřejmě moji knihovnu zaplnila jógová literatura. Několik let jsem se nevěnovala pomalu ničemu jinému a posledních pár let vlastně pracuju na tom všednodenním životě v kombinaci s jógovým poznáním a jógovou praxí.

Absolvovala jsem několik kurzů pro učitele - první kurz Rádža jógy ve Frýdku Místku, a protože mi to nestačilo, začala jsem cestovat za učiteli do Indie. V Indii jsem nakonec absolvovala i dva kurzy pro učitele - Ashtanga Vinyasa Yogu a Hatha Yogu.

Již několik let učím vinyasa jógu, rádža a hatha jógu, a zklidnění v mém životě mi přinesl i kurz pro učitele Yin jógy, - tu jsem si také bezmezně zamilovala.

Dlouhou dobu jsem se snažila vybrat, která je ta nejlepší jóga pro mě, co mi nejvíc sedí, jak to všechno nastavit a stanovit přesná pravidla mojí praxe. Až nakonec jsem na to rezignovala, každý den je jiný, počasí, moje nálada a kondice. A nakonec je jenom jedna jóga - být tady a teď, osvobodit se od všech pravidel a být schopen přijmout jakoukoli změnu.

V současnosti vedu jógové kurzy v Ostravě, organizuji víkendové jógové pobyty v horách, nebo jógu na pláži v Indii.

Těším se na vás, s láskou Monika.

Kontakty a styly

Kontaktní údaje

Město: 
Ostrava
Kontaktní e-mail: 
Jógové styly:
Aštanga jóga
Čakra jóga
Hatha jóga
Jin jóga
Jóga pro ženy
Relaxační jóga
Vinyasa jóga
Lektor působí v těchto studiích
Odbornost, vzdělání:
Cvičitel jógy II.třídy, 200 hod., Frýdek-Místek, listopad 2011
Ashtanga Vinyasa Yoga TTc, 200 hod., Mysore, Indie, červenec 2013
Hatha Yoga TTc, 200 hod., Mysore, Indie, únor 2014
Yin Yoga TTc, 50 hod., Praha, červen 2014
Hodnocení lektora
Struktura lekcí: - Jak jste spokojeni se strukturou lekcí, které vede tento učitel? Vyhovuje vám způsob, jakým učitel hodiny připravuje?
Dosažený výsledek: 5 (3 hlasy/ů)
Styl vedení lekcí: - Vyhovuje vám, jak učitel lekci vede? Vysvětluje/ukazuje srozumitelně jednotlivé ásany a sekvence pozic tak, aby vás příjemně provedl celou lekcí?
Dosažený výsledek: 5 (3 hlasy/ů)
Poradí, pomůže?: - Jak dobře vám učitel dokáže poradit/pomoct, když si na lekci nevíte rady?
Dosažený výsledek: 5 (3 hlasy/ů)

Učitel pořádá tyto akce

--- lektor/ka nezadal zatím žádné akce ---

Lektor je autorem těchto článků v Jógovinách

Go to top

Nejbližší akce

Sobota, 20. Duben 2024 - 9:00
Sobota, 20. Duben 2024 - 10:00
Pátek, 26. Duben 2024 - 14:20