Pavel Porada

O lektorovi:

Od dětství jsem se věnoval tréninku bojových umění a sportů. V jednadvaceti letech jsem si našel (nebo si mě našla?) cestu k józe Báry Pokorné, která mi ukázala život z jiného úhlu pohledu. Přeci jen jóga je od bojových umění v lecčem odlišná. Naučil jsem se vnímat své tělo, praktikovat bez přehnaného úsilí, necvičit kvůli výsledkům, nesoupeřit, posouvat se často bez vnějších známek pokroku. Dodnes jsem Báře vděčný, že mi otevřela dveře do světa jógy, jež se mi postupně stala středobodem života.

Po určité době jsem cítil potřebu vrátit se k bojovým uměním a k rozvoji potenciálu fyzického těla. Na jógu jsem však nezanevřel, naučené ásany a především protahovací cviky jsem zařadil do svých pravidelných tréninků a nepravidelně jsem navštěvoval a poznával různé druhy jógové praxe. Více intenzivně jsem se józe začal opět věnovat v roce 2010, kdy jsem se setkal se svým učitelem Vláďou Mikulášem, jehož životní filozofie, přátelský přístup ke studentům a Ashtanga vinyasa jóga mi učarovali natolik, že jsem opět začal budovat svou pravidelnou jógovou praxi.

V roce 2013 jsem se seznámil s Petrou Visser, díky níž jsem měl možnost poznat krásu jógy předávané v tradici učení Sri K. Pattabhi Joise. V létě stejného roku jsem se zúčastnil prvního workshopu s Manju Pattabhi Joisem, který mi navrhl, abych začal Petře asistovat. Petra mě začala vzdělávat v principech učení a technice “adjustmentu”. V následujícím roce jsem s Petrou spoluzaložil pražskou ashtangovou školu AYSP, kde jsme spolu necelé dva roky praktikovali a předávali své znalosti a zkušenosti dále.

Pravidelně navštěvuji workshopy a učitelské tréninky pořádané Manju P. Joisem a Nancy Gilgoff, kteří pro mě zosobňují nezkalený a nevyčerpatelný zdroj inspirace a původního učení, za což jim nikdy nepřestanu být vděčný. Ovlivnil a ovlivňuje mě také Jaro Pávek, významná osobnost československého jógového světa, který mě přijal za svého žáka a formuje tak nejen mou osobní praxi, ale i způsob učení a předávání jógové nauky.

Při studiu jógové terapie na České akademii jógy jsem absolvoval dva roky studia jógové filozofie a etiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a nyní si prohlubuji své znalosti na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v oboru Pohyb a zdraví - Jóga a jógová terapie.

Kontakty a styly

Kontaktní údaje

Město: 
Praha
Telefon: 
778 030 435
Kontaktní e-mail: 
Jógové styly:
Aštanga jóga
Lektor působí v těchto studiích
Odbornost, vzdělání:
FISAF Hatha Joga Instructor, basic, 1. stupeň
FISAF - Yoga instructor, advanced, 2. stupeň
FISAF - Specializovaný kurz, Ashtanga joga, 3. stupeň
Adjustment clinic Primary series, Nancy Gilgoff
Teacher training, Manju P. Jois, Primary series
Hodnocení lektora
Struktura lekcí: - Jak jste spokojeni se strukturou lekcí, které vede tento učitel? Vyhovuje vám způsob, jakým učitel hodiny připravuje?
Zatím nehodnoceno
Styl vedení lekcí: - Vyhovuje vám, jak učitel lekci vede? Vysvětluje/ukazuje srozumitelně jednotlivé ásany a sekvence pozic tak, aby vás příjemně provedl celou lekcí?
Zatím nehodnoceno
Poradí, pomůže?: - Jak dobře vám učitel dokáže poradit/pomoct, když si na lekci nevíte rady?
Zatím nehodnoceno

Učitel pořádá tyto akce

--- lektor/ka nezadal zatím žádné akce ---
Go to top

Nejbližší akce

Sobota, 20. Duben 2024 - 9:00
Sobota, 20. Duben 2024 - 10:00
Pátek, 26. Duben 2024 - 14:20