Šárka Soudková

O lektorovi:

Miluji pohyb, slunce, dynamiku, hudbu, přírodu a aktivní přístup k životu. Sport a tanec mě provází již od útlého věku. Můj vztah s jógou se zrodil zhruba před deseti lety a proměňoval se v čase. Jóga pro mne zprvu byla účinným nástrojem k protažení těla nerovnoměrně zatěžovaného různými sporty. Praktikování ásán však mělo i příjemné „vedlejší účinky“ v podobě zklidnění mysli a pocitu vnitřního míru, harmonie a radosti. Postupem času se jóga stala nedílnou součástí mého každodenního života, nebo spíše perspektivou vnímání světa dalece překračující chvíle strávené na jógové podložce. Nyní vnímám jógu jako kreativní cestu k poznání a přijetí sebe sama a zdroj inspirace při objevování nových možností.

Má praxe je ovlivněna vinyasa jógou, zejména stylem Prana Vashya jóga, s níž jsem se měla možnost seznámit prostřednictvím učitelů v ČR a v Indii (Petr Smil, Praha a Vinay Kumar, Mysore). Oprávnění k výuce formou Advanced Diploma of Yoga Teacher Training jsem získala studiem v Prana Yoga Teacher College v kanadském Vancouveru, kde mými učiteli byli mj. Shakti Mhi, Jose Pepé Danza či Jolene Bayda, díky které jsem nahlédla do tajů jin jógy.

Ve svých hodinách spojuji poznatky ze všech tří kontinentů a baví mě je dále kultivovat a vyvažovat v závislosti na potřebách přítomných studentů. Záměrem mých lekcí není zaplést se do krkolomných pozic, ale spojit pohyb s dechem, zpřítomnit se, naučit se sám sobě naslouchat, rozvíjet se a postupně přenést jógu z hodin do každodenního života tak, aby bylo možno plně využívat veškerého potenciálu těla i mysli. Kromě klasické Hatha jógy vyučuji Jin jógu, Restorativní jógu a dynamičtější Prana Vinyasa jógu vycházející z Prana Vashya jógy. Hravost a sdílení si užívám (doposud coby student) na workshopech a jamech Acro jógy, která posouvá naše hranice a možnosti zase v jiném směru.

Kontakty a styly

Kontaktní údaje

Město: 
Praha
Telefon: 
608528886
Kontaktní e-mail: 
Jógové styly:
Hatha jóga
Jin jóga
Prana Vashya jóga
Terapeutická jóga
Vinyasa jóga
Lektor působí v těchto studiích
Odbornost, vzdělání:
Prana Yoga Teachers College, Vancouver, Canada (Advanced diploma, 500h)
Yin Yoga Teacher Training, Vancouver, Canada
Hodnocení lektora
Struktura lekcí: - Jak jste spokojeni se strukturou lekcí, které vede tento učitel? Vyhovuje vám způsob, jakým učitel hodiny připravuje?
Zatím nehodnoceno
Styl vedení lekcí: - Vyhovuje vám, jak učitel lekci vede? Vysvětluje/ukazuje srozumitelně jednotlivé ásany a sekvence pozic tak, aby vás příjemně provedl celou lekcí?
Zatím nehodnoceno
Poradí, pomůže?: - Jak dobře vám učitel dokáže poradit/pomoct, když si na lekci nevíte rady?
Zatím nehodnoceno

Učitel pořádá tyto akce

--- lektor/ka nezadal zatím žádné akce ---

Lektor je autorem těchto článků v Jógovinách

Go to top

Nejbližší akce

Pátek, 31. Březen 2023 - 16:00
Pátek, 21. Duben 2023 - 14:05
Pátek, 21. Duben 2023 - 18:00