Tereza Hausmanová

O lektorovi:

Jmenuji se Tereza Hausmanová a jsem lektorka jógy a mindfulness meditací. Pracuji s lidmi, kteří chtějí dosáhnout pozitivních změn ve svém životě a prohloubit vztah sami se sebou. Moji klienti touží po klidnější mysli, lepším zvládání stresových situací, zdravějším těle a vytvoření pozitivního a láskyplného vztahu sama k sobě. Ze své vlastní zkušenosti chápu jógu jako cestu bez koncové destinace, jelikož neustále máme co objevovat, jak sami o sobě, tak o životě. Jakmile překonáme staré překážky a výzvy, vzniknou nové. Jóga nás učí sebe-přijetí, sebe-lásce a trpělivosti. Jóga nám pomáhá na cestě za šťastnějším a uvědomělejším životem. To, co se naučíme na podložce, můžeme vzít s sebou do života mimo podložku.

S jógou a s mindfulness meditacemi jsem začala v prváku na universitě v roce 2012, kdy jsem hledala cestu, jak lépe zvládnout stres. V tu dobu mi obě tyto praktiky významně pomohly a od té doby mě nepustily. Postupně jsem prohlobovala cestu k józe jako takové, tak i k osobnímu rozvoji a meditacím. Hlavní přínos jógy a mindfulness vnímám v tom, že mi umožnily poznat sama sebe na hlubší úrovni, žít více v přítomnosti, v celistvosti a v radosti.

Po studiích jsem se rozhodla splnit si svůj sen a koupila jsem si jednosměrnou letenku do Kostariky. Tam jsem absolvovala 200h kurz Vinyasa jógy certifikovaný světovou organizací Yoga Alliance. Tam jsem absolvovala 200h kurz Vinyasa jógy s Peter Kaberboolem. Poté jsem rok učila jógu a dobrovolničila na permakulturních farmách, v jógových centrech a hostelech. Čas, který jsem strávila ve Střední Americe, byl pro mě hodně transformační. Konečně jsem měla čas se zastavit a naplno se ponořit do přítomného okamžiku a poznat tak více sama sebe. Při svém tříměsíčním pobytu ve spirituální komunitě Inanitah na magickém ostrově Ometepe jsem propadla kouzlu kakaa. Vyzkoušela jsem také mnoho různých meditačních technik (např. Oshovy meditace, tanec 5 Rytmů). Též jsem se účastnila mnoha ženských kruhů, které mě učarovaly svojí silou a podporou, jež společenství žen dokáže vytvořit. Po roce stráveném v džungli a u oceánu Střední Ameriky jsem se rozhodla vrátit do Čech a sdílet s ostatními své poznatky a učení. Nyní vedu lekce vinyasy jógy a jógy pro ženy, kakaové ceremonie, pořádám meditační a jógové retreaty, a během individuálních lekcích pomáhá ženám najít svoji vnitřní sílu a lásku sama k sobě.

Kontakty a styly

Kontaktní údaje

Město: 
Praha
Telefon: 
725 296 013
Kontaktní e-mail: 
Jógové styly:
Flow jóga
Jóga pro ženy
Meditace
Vinyasa jóga
Lektor působí v těchto studiích
Odbornost, vzdělání:
200h-RYT Vinyasa jóga certifikovaný Yoga Alliance
Facilitátor Osho meditace (lektor Vatayana)
Hodnocení lektora
Struktura lekcí: - Jak jste spokojeni se strukturou lekcí, které vede tento učitel? Vyhovuje vám způsob, jakým učitel hodiny připravuje?
Zatím nehodnoceno
Styl vedení lekcí: - Vyhovuje vám, jak učitel lekci vede? Vysvětluje/ukazuje srozumitelně jednotlivé ásany a sekvence pozic tak, aby vás příjemně provedl celou lekcí?
Zatím nehodnoceno
Poradí, pomůže?: - Jak dobře vám učitel dokáže poradit/pomoct, když si na lekci nevíte rady?
Zatím nehodnoceno

Učitel pořádá tyto akce

--- lektor/ka nezadal zatím žádné akce ---
Go to top

Nejbližší akce

Čtvrtek, 13. Červen 2024 - 14:00
Čtvrtek, 27. Červen 2024 - 12:00
Pátek, 28. Červen 2024 - 18:00