Zuzana Viznarová

O lektorovi:

K józe jsem se dostala přibližně v roce 1998 a zpočátku jsem ji vnímala především jako rehabilitační cvičení, které mi pomohlo odstranit bolesti zad. Dlouhé roky jsem si tak úspěšně řešila problémy způsobené skoliozou a scheuermannova nemocí. Jak šel čas, jsem si však stále více uvědomovala pozitivní účinky jógy nejen na mé tělo, ale i v duševní a citové rovině.

Později jsem se seznámila s power jógou a natolik mě nadchla, že jsem ji zařadila do své denní praxe. Začala jsem se více zajímat o dynamické styly jógy a účastnit se různých jógových akcí, festivalů, seminářů a workshopů. Omezené možnosti navštěvovat hodiny power jógy v Přerově mě dovedly na myšlenku získat osvědčení na power jógu a začíst vést vlastní lekce, kde bych nabídla zájemcům možnost seznámit se s power jógou a podělit se o své zkušenosti a lásku k józe, tehdy především ásanové praxi. Absolvovala jsem proto kurz Body and mind se zaměřením na power jógu. Řízením osudu jsem se však záhy dostatla až do Pranava centra v Ostravě, kde jsem pod vedením Lenky Knag měla to štěstí poznat Jivamukti jógu a rozšířila si svou kvalifikaci i na Vinyasa jógu. Toto plynulé, dynamické a celistvé cvičení se stalo mou vášní a zároveň mě plně otevřelo cestu k objevování filozofie jógy.

Stále si prohlubuji své znalosti účastí na nejrůznějcích seminářích a workshopech dynamických stylů jógy jako je Ashtanga Vinyasa jóga, Prana Vashya jóga, ale i Yin jogy a jógové terapie pod vedením řady účitelů, místních i zahraničních, mj. Vinaye Kumara nebo Patricka Hoennera. Nejvíce mě však v posledních letech obohatila praxe se skvělým lektorem Ashtanga Vinyasa jógy a přítelem Petrem Ševčíkem a mou srdeční záležitostí stále zůstává Jivamukti jóga a Pranava jóga centrum s Lenkou Knag.

V současné době se věnuji též partnerské józe a acro yoze s Petrem Ševčíkem, se kterým pořádáme workshopy Partnerské jógy, Acro yogy a Therapeutického létání. Partnerská jóga je úžasný způsob, jak sdílet jógu s někým blízkým, ať už partnerem nebo kamarádem. Učí důvěře v druhého, vzájemné komunikaci a sdílení, je o rovnováze mezi přijímáním a dáváním, schopnosti uvolnit se a odevzdat, o jednotě s druhým, o podpoře a respektu. Právě díky spolupráci s partnerem dochází k hlubšímu protažení a posílení těla a napomáhá lepšímu uvědomění a prožití jógových pozic. Acro yoga pak spojuje duchovní moudrost jógy, milující laskavost thajské masáže a dynamickou sílu akrobacie. Tyto tři starodávné techniky formují tuto praxi, která kultivuje důvěru, spojení a hravost.Terapeutické létání se dá přirovnat k masáži ve vzduchu.

Jóga mi pomohla nejen otevřít se reakcím vlastního těla a zlepšit vztah k sobě samotné, ale i utišit své emoce, naučit se koncentrovat a najít důvěru ve svou intuici a odvahu ke změnám. Jóga je nádherná cesta na celý život.

Kontakty a styly

Kontaktní údaje

Město: 
Přerov
Telefon: 
774 371 799
Kontaktní e-mail: 
Jógové styly:
Acro jóga
Hatha jóga
Hot jóga
Prana Vashya jóga
Relaxační jóga
Vinyasa jóga
Lektor působí v těchto studiích
  • Studio

    Jóga & Pilates centrum
Odbornost, vzdělání:
Vinyasa joga - Pranava centrum Ostrava
Body and Mind lektor - Argent Ostrava
Hodnocení lektora
Struktura lekcí: - Jak jste spokojeni se strukturou lekcí, které vede tento učitel? Vyhovuje vám způsob, jakým učitel hodiny připravuje?
Dosažený výsledek: 5 (2 hlasy/ů)
Styl vedení lekcí: - Vyhovuje vám, jak učitel lekci vede? Vysvětluje/ukazuje srozumitelně jednotlivé ásany a sekvence pozic tak, aby vás příjemně provedl celou lekcí?
Dosažený výsledek: 5 (2 hlasy/ů)
Poradí, pomůže?: - Jak dobře vám učitel dokáže poradit/pomoct, když si na lekci nevíte rady?
Dosažený výsledek: 5 (2 hlasy/ů)

Učitel pořádá tyto akce

--- lektor/ka nezadal zatím žádné akce ---
Go to top

Nejbližší akce

Čtvrtek, 27. Červen 2024 - 12:00
Pátek, 28. Červen 2024 - 18:00
Sobota, 29. Červen 2024 - 18:00