Jóga vnitřní přeměny - soustředění v Českém Krumlově

Pátek
06.05.2016
- Neděle
08.05.2016
Pobyt
O akci:

Staří indičtí alchymisté znali něco, co nazývali paras pathar neboli kámen mudrců. Jednalo se o tajemstvím opředené cosi, disponující schopností klíčové transformace. Jejich zájmem však nebylo přeměnit fyzické olovo ve třpytivé zlato, nýbrž "život v nepravém já" do "života ve středu sebe sama – seberealizaci". Podstata tohoto velkého mystéria však není ukryta v tajemných kódech posvátných textů, ale v člověku samotném,

Na připravovaném víkendovém soustředění v krásných kulisách alchymistického Krumlova, se potkáme s praxí vnitřní přeměny tak, jak to umožňuje jóga. Budeme si povídat o tradičních tématech, přenesitelných do dnešní doby, projdeme sebezkušenostní praxí ásan, krijí, pránájamy, muder, manter a meditace, abychom se dostali blíže ke svým vlastním zdrojům, a dokázali transformovat to, co je pro nás cenné.

Lektorka vychází zejména z praxe tantrické hatha jógy a technik dynamických meditací, ale i praxe aktivní imaginace a volných asociací.

Jógová praxe se bude odehrávat v krásném prostoru zahradního domku “Kouzelné bylinky“ s výhledem na historické centrum Českého Krumlova. V zahradě kolem bude možné pobývat, meditovat, odpočívat, malovat nebo si číst, a také si vařit si čaje z místních bylin. Je zde též malá přírodní apothéka.

Program zahrnuje 4 dvouhodinové lekce seminární formou (teorie, praxe ásan, krijí, pránájamy, muder, manter meditace) + krátký tištěný souhrn k teoretické části každé lekce.

Program:

Pátek
17:00-19:00 Filosofie jógy tady a teď, praxe bdělosti v chrámu těla
Lekce v úvodu představí několik vybraných témat z ranku jógové filosofie, které mohou pomoci ke spokojenějšímu žití v kontextu dnešní doby. Praxe se zaměří na probuzení všímavosti v těle a jeho životnosti.

Sobota
10:00-12:00 Slunce a Luna – dynamika a řád, cit a přijetí
Lekce v úvodu pojedná téma polarit v jógové optice a skrze prizma hlubinné psychologie. Praxe bude zaměřena na navázání tvůrčího dialogu mezi mužským a ženským aspektem těla i psýchy.

16:00-18:00 Psychologie jógy – smysly, mysl, emoce a cesta za jejich hranice
Vědomí není produktem mysli, ale esencí, která mysli oživuje. Jak učinit ze své mysli dobrého přítele a pomocníka? Proč je bláhové s myslí bojovat, a proč umí být mysl špatným pánem? Meditační praxe osvobozující od strachů a překážek, které jsme si vytvořili, nebo kterým jsme přivykli.

Neděle
9:00–11:00 Panča mahábhúta – jóga jako alchymie
Lekce v úvodu pojedná téma jemných živelných substancí na pozadí hrubých struktur našeho těla a projevů mysli. Téma pěti prvků (panča mahábhúta), jejich podmíněností a potenciálu. Praktická část se zaměří na experimentální praxi vybraných sebezkušenostních technik a vedenou imaginaci.

 

 

Adresa:
Kouzelné bylinky
Bylinková (bývalá Důlní) 269
Český Krumlov
Česká republika
Typ akce:
Pobytové akce
Cena:
2200 Kč
Na akci vás zve...
Barbora
Hu
Go to top