Hridaja jóga - cesta srdce

Neděle
24.04.2016
(10:00 - 12:00)
Workshop
O akci:

"Tak rozlehlá, jako nekonečný prostor kolem nás, je krajina uvnitř lotosu našeho srdce. Tento vnitřní prostor v sobě objímá nebe i zem, oheň i vzduch, slunce i měsíc, blesky i hvězdy. Ať už jsme si toho vědomi či ne, uvnitř našeho srdce je obsaženo vše." (Čhándógjópanišada)

Hridaja jóga je cestou objevování našeho duchovního srdce, jež je esencí všeho, co existuje v tomto světě, naší vnitřní podstaty, toho, čemu v jógové tradici říkáme átman. Tento způsob pohledu na jógu je inspirován školou velkého mistra Rámany Mahárišiho.

Hridaja či Hridaj je prostorem našeho vnitřního svědka, pilota, který pozoruje naše myšlenky, emoce, tělesné i myšlenkové vjemy a odráží všechny podoby světa kolem nás. Když se usídlíme ve svém srdci, přirozeně se propojujeme se vším, co jest, s naší vnitřní pravdou.

Program:

Tento workshop bude věnován praxi srdce – sekvenci ásan, pránajamy, bandh a krijí souvisejících se čtvrtou čakrou, oblastí hrudi a paží, krajinou srdce – anahát kšetram.

Skrze tuto jógovou praxi můžeme otevřít rovinu přijímání i dávání v našem duchovním srdci.

Součástí workshopu bude i partnerská jóga (ásanová praxe ve dvou), meditace srdce a tibetská technika Tonglen, skrze kterou pracujeme s transformací našich vlastních pocitů utrpení, abychom snáze otevřeli naše srdce tomu, co k nám přichází.

Adresa:
Inspirační prostor Moteel
Drtinova 11
Praha 5
Česká republika
Cena:
400 Kč dospělí
350 Kč studenti, důchodci, mateřská
Na akci vás zve...
Inspirační prostor Moteel

Lektor jógy

Iamme
Candlewick
Go to top

Nejbližší akce

Sobota, 29. Leden 2022 - 10:00
Sobota, 12. Únor 2022 - 16:30