Seminář: Yin Yoga s Blankou Janíčkovou

Pátek
16.06.2023
(13:00 - 16:00)
Workshop
O akci:

Na kurzu Vás seznámíme s yin yogou, která se opírá o prohlubování ásán a jejich harmonizaci skrze působení gravitace. Není potřeba mít s yin yogou žádné předchozí zkušenosti. Seminář je zaměřen jak na začátečníky, tak pokročilé. Kromě vlastní praxe se zaměříme i na propojení.

Cvičení yin yogy se od jangověji laděných lekcí, kde se zaměřujeme spíše na posilování svalů, liší svým klidem a trpělivostí, s níž necháváme tělo klesat hlouběji do ásán, harmonizujeme se v nich a napojujeme se na gravitaci, blahodárnost Země a naše sepjetí s ní. Yin yogová praxe má kořeny ve starověké józe a taoismu, z nichž čerpal zakladatel moderní jin jógy Paul Grilley.

Jin jóga zapojuje především ty části těla, které se nacházejí nejblíže vnitřnímu jádru: kosti, pojivové tkáně a klouby. V pozicích setrváváme po dobu 3 až 5 minut. Yin Yoga podporuje přítok energie a výživy do pojivových tkání a přináší harmonii a vyváženost do našich životů. Zastavte se, nadechněte a uvolněte a užijte si ten příjemný pocit proudění energie čchi skrze vaše tělo...

Náplň kurzu:
Yin Yoga – krátké představení
Techniky yin yogy
Pozice yin yogy
Praktický nácvik
Cviky, které jsou klíčem k regeneraci tkání, ale i vlastní introspekci.
Základní principy čínské medicíny, meridiány
Sestavy zaměřené na posílení jednotlivých drah.

Lektor: Blanka Janíčková

Další informace: (YACEP pro absolventy YA)

Program:

začátek: 13:00
konec: 16:00

Adresa:
Yoga4Yogi
FTVS UK José Martího 31
Praha 6
Česká republika
Cena:
800 Kč
Na akci vás zve...
Yoga4Yogi
Go to top

Nejbližší akce