Retreat tantrické hatha jógy v Indii

Pátek
20.01.2017
- Pondělí
30.01.2017
Pobyt
O akci:

Desetidenní jógový retreat na západním pobřeží Indie v jejím nejmenším státě Goa známém rozesetými písečnými plážemi kolem Arabského moře a malými osadami uprostřed palmových hájů. Deset dní tantrické praxe jógy a meditace vedené zkušenou lektorkou v přátelském a osobním duchu. Jógová praxe je založená na celostním přístupu hatha jógy – sjednocení vnitřních protipólů, mužského a ženského v nás, s dostatkem prostoru pro osobní experiment, zkušenost a práci na upevnění a zdokonalení osobní praxe. Hostující učitel Tobie, jež je zároveň vedoucím blízkého jógového centra, předá během svých návštěvních lekcí to nejcennější z oblasti terapeutické jógy a technik uvolňujících napětí. Luxusní ubytování Leela Cottages nabízí krásné domečky s původním indickým nábytkem a dekoracemi uprostřed tropické zahrady a hned vedle nejmalebnějších pláží Ashwemu s možností ajurvédských procedur.

Lektory retreatu jsou: Iamme Candlewick (Andrea Čermák Knotková) a hostující učitel Tobie T, který nás obohatí dvěma lekcemi.

Iamme je zkušenou certifikovanou lektorkou jógy, zpěvačkou, buskerkou, nomádem a osobou s pestrou škálou zkušeností napříč různými směry osobního rozvoje. Vydala dvě autorské CD, spolupracuje s Českým rozhlasem, procestovala Evropu v obytném autě, přičemž vznikl autorský filmový a rozhlasový dokument. Je matkou dcery Agáty.

Tobie je zkušený certifikovaný lektor jógy, vystudovaný psycholog. Vnímá jógu jako celostní přístup k sobě sama a ze zkušenosti věří, že vhodná jóga praxe založená spíše na intuitivním pozorování než dogmatech, umí v životě člověka dělat divy. Je jedním z účitelů a vedoucím jógového centra Ashiyana.

Mimo rámec společných lekcí bude možné po domluvě sjednat soukromou lekci jóga terapie na míru s lektorkou, anebo se domluvit na vytvoření osobní typologie s využitím systému Human design a jemu odpovídajícímu přizpůsobení osobní praxe. Soukromá sezení nejsou součástí ceny pobytu.

Ubytování
Rezidence Leela Cottages se nachází v tropické zahradě přímo na břehu Arabského moře doslova pár kroků od nejmalebnějších pláží Ashwemu (více informací zde).

Krásné domečky s vkusným interiérem se nacházejí přímo v zahradě, jsou vybaveny původním indickým nábytkem, sochami a obrazy a mohou v nich být ubytovány 2 – 3 (s přistýlkou) osoby. Na výběr je z varianty Luxury (luxusní) a Grand (ještě luxusnější a prostornější). Domečky mají vlastní sociální zařízení, ventilátor, klimatizaci a lednici.

Snídaně je podávána přímo v rezidenci v restauraci Elevar a na výběr je z domácího müsli a jogurtu, mléka, vejcí na různé způsoby nebo aloo paranthy (indický chléb plněný bramborovým těstem). K snídani je podáván též ovocný salát, ovocný juice, čaj a káva. Restaurace má přímý výhled na moře a je možné zde též obědvat i večeřet, šefkuchař je jeden z nejvěhlasnějších v okolí. Součástí rezidence je též veganská raw kavárna Maa. V blízkém okolí je možné se rizika najíst i v dalších restauracích, hlavní jídlo stojí mezi 80-100 kč.

Rezidence je vlastně palmovým hájem a tropickou zahradou vybavenou v duchu starověké Indie, s houpacími sítěmi a lehátky pro pokojné spočinutí. Ashwem, kde se rezidence nachází, je klidnou vesnicí s obchůdky, restauracemi a kavárnami ležící přímo u moře.

Přímo v rezidenci je též možné vychutnat si tradiční ajurvédské procedury jako masáže, koupele, olejové terapie nebo očisty.

Poznávání okolí - výlety
Pokud se vám omrzí moře a procházky po okolí, podniknout můžeme hned několik jednodenních výletů, například:

  • výlet do nedalekých chrámů
  • výlet k vodopádům
  • výlety po trzích s lokálními produkty
  • výlet na plantáže s kořením

Vše lze domluvit na místě.

Dopravu lze zajistit s místními taxikáři a rikšáky. Pro individuální výlety a pohyb doporučuji pronájem skůtru nebo motorky. V Indii se jezdí na levé straně a doprava je divočejší, ale jste- li duchem dobrodruzi, dá se na to zvyknout.

V případě jednodenního skupinového výletu budou lekce po vzájemné dohodě kompenzovány (nahrazeny / prodlouženy). V případě individuálních výletů účastníků nikoliv.

Termín
20.1.-30.1. (celkem jedenáct dní a deset nocí: ideální odlet z Prahy 19.1. odpoledne, přílet 20.1. ráno/odlet 30.1.. v noci, přílet dopoledne - první lekce 20.1. večer, poslední lekce 30.1. ráno.)

Cena pobytu se vztahuje na:
– skupinové lekce jógy po dobu pobytu (dvě 90min lekce denně)
– ubytování pro 1 osobu ve dvojlůžkovém pokoji se snídaní
– pojištění proti úpadku a záštitu cestovní kanceláře ČD Travel (jedná se o povinné pojištění pro tento druh zájezdu, kdy Vám cestovní kancelář zajistí vrácení peněz v případé zrušení zájezdu či dopravu domů při komplikacích během zájezdu, podrobnější info o tomto pojištění si lze přečíst zde)

Cena pobytu nezahrnuje:
– letenku
– dopravu z a na letiště
– vízum, které je nyní nově možné vyřídit i online a stojí 1250kč
– cestovní pojištění
– výlety
– obědy a večeře

Podmínky rezervace:
K rezervaci je nutné se přihlásit emailem na iamme.candlewick@gmail.com. Rezervace nabývá platnosti až s vyplněním rezervačního formuláře a úhradou zálohy ve výši 12 000 Kč v hotovosti ve studiu/poukázáním na účet (51-1098330247/0100). Doplatek částky je nutný do 1.12. 2016. Při úhradě převodem je do poznámky nutné uvést jméno+příjmení a do poznámky "indie".

Praktické informace k letenkám a transferu z letiště:
Přílet i odlet na a z mezinárodního letiště GOA. Letenka by měla stát mezi 13000,- a 15000,- kč, nejlépe se kupuje cca 3 měsíce předem či, pro dobrodruhy, týden předem, kdy ceny opět klesají. Na podzim dám vědět, kterým letem poletím, abychom se případně sladili. Odvoz z letiště zajistíme společný pro skupinky, které přiletí stejným letadlem a to taxíkem či minibusem. Z letiště do Ashwemu je to asi 50km, cesta po místních silnicích zabere asi 1,5 hod a bude stát cca 200-300 kč na osobu.

Indie prakticky - očkování a nakupování:
Do Indie není povinné žádné očkování, je ovšem doporučeno mít naočkovanou žloutenku typu A a B a břišní tyfus. Já osobně mám žloutenku naočkovanou na zbytek života, tyfus již po několikáté návštěvě neočkuji, ale piji pouze balenou a víčkem uzavřenou! vodu a jím na ověřených místech. Antimalárika nejsou do této oblasti nutná a nedoporučuji je brát předem, mají mnoho vedlejších účinků.

Měnou je indická rupie, 1 rupie odpovídá asi 0.4 české koruny, ceny je tudíž možné dělit zhruba 2.5. O zboží, které nemá fixní ceny (jako např. jídlo v restauraci) je možné smlouvat – Indové Vám jako turistovi mohou nabídnout cenu 3-10krát vyšší než je vhodné, proto je dobré se předem informovat o tom, kolik by co mělo zhruba stát a jakými způsoby lze smlouvat (můžeme na začátku udělat informační kolečko).

Těším se na Vás, Iamme

Pozn.: Bindu s.r.o. není organizátorem akce, akci zašťituje ČD travel.

Program:

Lekce jógy a meditace budou probíhat ráno a večer v prostorném jógovém sále s výhledem do zahrady. Délka lekcí se bude pohybovat kolem 90 minut s ohledem na jejich typologii. Lekce jsou vedeny lektorkou, jež klade důraz na intenzitu praxe stejně jako na její vnitřní obsah. Hostující jogín obohatí naší praxi svou dlouholetou zkušeností z oblasti jógové terapie, technik uvolňujících tělesné napětí a osteo-thajské masáže.

Lekce jógy budou přístupny všem úrovním pokročilosti, naprosté začátečníky nevyjímaje. Výchozím polem zde bude praxe tantrické hatha jógy a vinjasy (dynamičtější formy jógy), jež nás bude provázet společnou praxí ásan, pránajámy, krijí, bandh, koncentrace a meditace vedoucí k harmonizaci těla i mysli.

Jednotlivé lekce jógy se budou dotýkat témat jako:
 vhodná osobní jógová praxe
– mužská a ženská polarita v nás
– stínové kvality jednotlivých čaker a jejich zvědomování a práce s nimi
– správné provádění pozic a jejich korekce i autokorekce
– práce s elementem ohně a jeho transformační schopnost – dynamická praxe
– jóga srdce – hridaja v asáně i meditaci
– hledání vnitřního i vnějšího balancu a jeho užití v běžném životě

Každý den proběhnou 2 cca 90min lekce jógy a to ráno a večer. Skupinka jógujících je omezena počtem 12 účastníků. 

Adresa:
Rezidence Leela Cottages
Goa
Indie
Typ akce:
Cena:
Ubytování pro 1 osobu ve dvoulůžkovém domečku Grand se snídaní + jóga + pojištění proti úpadku: 18 900 Kč
Ubytování pro 1 osobu ve dvoulůžkovém domečku Luxury se snídaní + jóga + pojištění proti úpadku: 17 900 Kč
Na akci vás zve...
Inspirační prostor Moteel

Lektor jógy

Iamme
Candlewick
Go to top

Nejbližší akce