Eliška Sluková

O lektorovi:

Poprvé jsem navštívila lekci jógy v roce 2006. Tehdy to však byla pro mě pouhá kratochvíle, doplňkové "protahovací" cvičení k aerobním aktivitám a různorodým sportům. V průběhu několika let jsem však začala praktikovat každodenně (tehdy powerjógu) a po ukončení půlročního instruktorského kurzu v r. 2011 ji i začala učit. Ve stejném roce jsem však také objevila dynamický systém ashtanga jógy, který ve své komplexitě a tradici nabízí pro vážné zájemce to, co jiné "druhy" jógy ze své podstaty nabídnout nikdy nemohou.

Ashtanga se stala mojí jedinou a každodenní praxí. Původně nepocházím z Prahy a neměla jsem tedy možnost navštěvovat lekce s učitelem každý den, a tak byla vždy moje praxe založená na samostatném, odhodlaném cvičení doma. V začátcích mi velice pomohl kurz pro začátečníky ve studiu Akasha s Bělou a dále jsem využívala každé příležitosti účastnit se workshopů či lekcí významných zahraničních učitelů (autorizovaných či certifikovaných Sri K.P. Joisem) - ať už v Praze či během mých cest po světě. Průvodkyní na cestě ashtangy mi v začátcích byla Kino MacGregor, praktikovala jsem s ní v r. 2011 v Londýně a v r. 2012 v Edinburghu.

Přelomovým byl pro mě šestitýdenní pobyt na Bali v r. 2013 v Ashtanga Yoga Research Center Bali - mé díky patří učiteli Dylanu Bernsteinovi (který zde zastupoval místní učitele Prema a Radhu v jejich několikatýdenní nepřítomosti), samotnému Premovi a Radze a také Claudii Rathmayer ze Seminyak Yoga Shala.

V r. 2014 mi v mé praxi pomohla Petra Vonšovská z AYSP a Manju Jois, jehož učitelský trénink v Praze AYSP pořádala.

V únoru a březnu 2015 jsem poprvé navštívila jihoindický Mysore a začala studovat v Sri K.Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute, tedy samotné kolébce ashtangy. Sharath Jois se tak stal mým učitelem a já se do Mysore každoročně vracím. Druhý pobyt jsem absolvovala v únoru 2016, třetí potom v březnu 2017.

Pokud v současnosti navštívím ranní mysore lekce s učitelem, pak je to v Shala Prague s Denisou Sengerovou (KPJAYI authorized level 1).

Ashtanga jógu učím v její původní tradiční podobě a podle toho vedu svoje lekce a kurzy - to ovšem neznamená, že univerzálně či dogmaticky. Právě naopak; individuální přístup je základem.

Ashtanga je cesta mým životem, která mi pomáhá napojit se sama na sebe i na okolní svět. Přináší postupně klid, uvolnění, radost i fyzickou sílu a energii, kterou ráda předávám dál. S pravidelnou praxí (leč fyzicky i psychicky náročnou - nic není zadarmo) se začnete cítit lépe ve svém těle.

Již léta se zajímám také o východní kultury, jejich filosofii a náboženství; o výživu, funkční medicínu a zdraví (viz eliyoga.com) a život v souladu s přírodními (přirozenými) principy.

Vystudovala jsem bakalářské obory anglický jazyk a humanitní studia, v současnosti pokračuji v mezinárodním magisterském studiu – obor Asian Studies and International Relations.

Těším se na Vás na některé z lekcí ashtanga jógy nebo při osobní konzultaci! Najít mě můžete v Praze, Jablonci nad Nisou a Liberci.

Kontakty a styly

Kontaktní údaje

Město: 
Liberec
Telefon: 
604878132
Kontaktní e-mail: 
Jógové styly:
Aštanga jóga
Odbornost, vzdělání:
Studium v Sri K. Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute (Sharath Jois) - Mysore, Indie
Studium na Bali v Ashtanga Yoga Bali Research Center (Prem a Radha, Dylan Bernstein) a v Seminyak Yoga Shala (Claudia Rathmayer)
Teacher Training v ashtanga józe (Primary Series) - Manju Jois, Praha
Certifikát Instruktor powerjógy (Power Yoga Akademie, Praha – V. Krejčík, akreditace MŠMT))
Účast na českých i zahraničních workshopech – ashtanga jóga workshopy s Kino MacGregor (Londýn, Edinburgh), s Kamalem Singhem (Praha), praxe jógy v Ashtanga Yoga Berlin
Studium ájurvédy - Mysore Ayureda and Retreat Training, kurz ájurvédské masáže (abhyanga); zkušenosti s čínskou medicínou
Studium sanskrtu (Lakshmish Bhat) - Mysore, Indie
Hodnocení lektora
Struktura lekcí: - Jak jste spokojeni se strukturou lekcí, které vede tento učitel? Vyhovuje vám způsob, jakým učitel hodiny připravuje?
Zatím nehodnoceno
Styl vedení lekcí: - Vyhovuje vám, jak učitel lekci vede? Vysvětluje/ukazuje srozumitelně jednotlivé ásany a sekvence pozic tak, aby vás příjemně provedl celou lekcí?
Zatím nehodnoceno
Poradí, pomůže?: - Jak dobře vám učitel dokáže poradit/pomoct, když si na lekci nevíte rady?
Zatím nehodnoceno

Učitel pořádá tyto akce

--- lektor/ka nezadal zatím žádné akce ---
Go to top

Nejbližší akce

Pátek, 30. Srpen 2024 - 18:00
Sobota, 28. Září 2024 - 9:00
Středa, 9. Říjen 2024 - 17:30