Jana Hrabalová Bendová

O lektorovi:

Setkání s hormonální jógovou terapií pro mě znamenala absolutní životní změnu.

Jsem absolventku ekonomického oboru na fakultě strojní ČVUT v Praze. Po studiích jsem prakticky celý svůj profesní život věnovala práci v bankovnictví (bylo to dlouhých 15 let). Začínala jako řadový zaměstnanec a moje cesta vedla až na manažerské posty.

Hormonální jógovou terapii jsem objevila „náhodou“ při brouzdání po internetu. Ale jak se říká „náhody neexistují“. Byla jsem z popisu jejích účinků tak nadšená, že jsem hledala kurz, který začne co nejdříve - a prakticky okamžitě jsem se přihlásila na měsíční kurz. Měla jsem velké štěstí na lektorku, která mě ji naučila a se kterou jsme výborné kamarádky dodnes! Hned po první lekci jsem se cítila úžasně, měla jsem spoustu vitality, kterou stres a sedavé zaměstnání odebíraly… Bylo to jako droga, které nešlo odolat! Po necelém měsíci cvičení se mi zharmonizovala moje štítná žláza, se kterou jsem měla problémy a trpěla jsem hypofunkcí.

Za pár dní jsem začala pátrat po tom, co musím udělat proto, abych mohla tuto úžasnou metodu, která harmonizuje hladiny ženských hormonů a díky tomu odstraňuje symptomy menopauzy, PMS, pomáhá s otěhotněním a při problémech se štítnou žlázou, odstraňuje stres a mnohé další, předávat dalším ženám. Asi i díky tomu, že jsem začala cvičit hormonální jógu, se pomalu měnil můj pohled na svět a na to, co má a co nemá nadále smysl. Jednoho dne jsem se definitivně rozhodla, že se stanu se certifikovanou lektorkou a vydám se novou cestou, která mi dávala čím dál větší smysl!

Cesta nebyla jednoduchá, ale já jí 100% věřila a nakonec se vše podařilo! Bylo to jako zázrak! Po celou dobu jsem si vůbec nepřipustila, že by to nemuselo vyjít. Certifikace pro lektorství hormonální jógové terapie uděluje pouze její autorka – Brazilka – paní Dinah Rodrigues – a to pouze instruktorům klasické jógy. Začala jsem tedy pilně studovat hatha jógu a objevovat další a další úžasné věci, které nám jóga nabízí. Kromě klasické jógy jsem se připravovala i na zkoušky u Dinah, na které bylo třeba oprášit i angličtinu. Téměř rok jsem byla ponořená do studia a při tom přemýšlela, zda pojedu na certifikaci do Německa nebo Francie. Při studiu klasické jógy jsem poznala další ženy, které měly o certifikaci u Dinah zájem. Při společných diskuzích jsme dospěly k tomu, že by bylo skvělé pozvat Dinah do Prahy – oslovily jsme Dinah a ta nám odpověděla, že je třeba, aby jí pozvalo nějaké zavedené jógové studio. Moje cesta okamžitě mířila do Centra hormonální jógy v Praze na Letné – kde jsem se hormonální jógu v rámci měsíčního kurzu učila já. Vše vyšlo - a začaly se dít věci!

V červnu 2016 Dinah opravdu přiletěla do Prahy! Připadalo mi to jako zázrak! A co teprve, když jsem ji viděla poprvé – nevěřila jsem vlastním očím – opravdu je té ženě, co stála přede mnou 89 let? Byla vitální, milá, usměvavá, vtipná – zkrátka chodící reklama své metody! Na celém systému pracovala více než 20 let s lékaři, fyzioterapeuty a jógovými učiteli. Stále ji vylepšuje a pracuje na dalších sestavách nejen pro ženy, ale též pro muže a diabetiky! Paní Dinah Rodrigues ve svých 90 letech létá sama po celém světě a s velkou láskou, vitalitou, ale také přísností předává svoji sestavu dál!

Můj sen se splnil – a v současné době jsem certifikovanou lektorkou hormonální jógové terapie pro ženy, muže i diabetiky a co víc - otevřela jsem vlastní jógové studio - Studio Hortenzie, kde tyto metody vyučuji.

Organizuji také víkendové semináře prakticky po celé ČR – budete-li mít zájem, ráda vás přijedu naučit hormonální jógu i do vašeho města a ráda za Vámi přijedu také přímo k vám do firmy.

Jsem šťastná, že mohu tuto úžasnou metodu, která již pomohla mnoha ženám i mužům, předávat dál a že má moje práce velký smysl!

Kontakty a styly

Kontaktní údaje

Město: 
Praha
Telefon: 
725718816
Jógové styly:
Dětská jóga
Hormonální jóga
Jóga pro muže
Jóga pro ženy
Lektor působí v těchto studiích
Odbornost, vzdělání:
Instruktor jógy II. a III. třídy
Certifikovaná lektorka Hormonální jógové terapie pro diabetiky podle Dinah Rodrigues (Yoga therapist for diabetes Dinah Rodrigues, 06/2016)
Certifikovaná lektorka Hormonální jógové terapie pro ženy podle Dinah Rodrigues (Certificate of hormone yoga therapist for menopause Dinah Rodrigues, 06/2016)
Certifikovaná lektorka Hormonální jógové terapie pro muže podle Dinah Rodrigues (Certificate of hormone yoga therapist for andropauze Dinah Rodrigues, 07/2017)
Hodnocení lektora
Struktura lekcí: - Jak jste spokojeni se strukturou lekcí, které vede tento učitel? Vyhovuje vám způsob, jakým učitel hodiny připravuje?
Zatím nehodnoceno
Styl vedení lekcí: - Vyhovuje vám, jak učitel lekci vede? Vysvětluje/ukazuje srozumitelně jednotlivé ásany a sekvence pozic tak, aby vás příjemně provedl celou lekcí?
Zatím nehodnoceno
Poradí, pomůže?: - Jak dobře vám učitel dokáže poradit/pomoct, když si na lekci nevíte rady?
Zatím nehodnoceno

Učitel pořádá tyto akce

--- lektor/ka nezadal zatím žádné akce ---
Go to top

Nejbližší akce

Čtvrtek, 13. Červen 2024 - 14:00
Čtvrtek, 27. Červen 2024 - 12:00
Pátek, 28. Červen 2024 - 18:00