Jógový víkend s názvem Jóga celistvosti se bude odehrávat v Českém Krumlově, který není třeba představovat. Je to místo pro jógovou praxi jako stvořené a to především svým konkrétním umístěním v Kouzelných bylinkách.
Víkend zahrnuje čtyři lekce seminární formou po dvou hodinách. Jógový vhled obejme především oblast mysli a jejího působení na hmotné tělo. Budeme se učit pracovat s mentálními nánosy, hledat je a vypořádávat se s nimi pomoci fyzického těla.
V dalších lekcích proběhne zaměření na somatický detail v praxi, tedy budeme hovořit o důležitosti korektnosti ásany a její funkčnosti. Budeme zjišťovat, kdy jóga pomáhá, a kdy škodí a projdeme dynamičtější lekcí pro pochopení, že právě živý pohyb je ten, který odnáší myšlenkové neduhy z těla pryč.
Akce nezahrnuje ubytování, ani stravu. Každý má možnost si vybrat své vlastní ubytování v Českém Krumlově nebo v jeho okolí.
Jógu celistvosti vede učitelka jógy Marie Hledíková.
Program:
Pá 27. 4.
18:00 - 20:00
Tělo jako prostředek k vyjádření mentálních nánosů...uvolnění a dynamika, dech a krije, pulzace a rytmus, fascie a svaly.
So 28. 4.
9:30 - 11:30
Somatický detail v praxi...detail v terapeutických ásanách, vhled, proč chceme osu.
17:00 - 19:00
Jóga jako lék...psychika, psychosomatika, kdy, kde a proč jaký způsob jógování, kdy jóga pomáhá a kdy škodí.
Ne 29. 4.
9:30 - 11:30
Uchopení dynamiky...dynamická lekce pro zklidnění mysli.