Marie Hledíková

O lektorovi:

Tak jako řadu dalších lidí, i mě k józe přivedl zdravotní stav a roztěkaná mysl člověka žijícího ve světě nepřirozených priorit.

Má několikaletá osobní praxe mě dovedla k rozhodnutí projít si kurzem pro učitele hatha jógy, který mě zasvětil především do ásanové praxe, a kdy se mi pomalu odkrývalo, co vše je jóga. Posléze jsem si uvědomila, že vzdělávat se v tomto směru je pro mě přirozenost, má práce, má každodenní náplň, můj koníček, prostor kolem mě i uvnitř mě. Momentálně studuji tříleté studium jógové terapie, filozofie a etiky pro učitele první třídy na České akademii jógy.

Ve svých lekcích kloubím prvky z jógové terapie a vývojové kineziologie a současně lekce prokládám plavným, živějším pohybem pro práci s fasciemi. V józe je klid a pochopení – je logické a běžné, že jedinec neustále balancuje nad propastí, ať je jakoukoli formou – jóga postupně a nenuceně stabilizuje a posouvá, což mě nepřestává fascinovat. Proto ráda na svých lekcích improvizuji a nechávám volný prostor k vyplavení všeho, co v nás nechtěného přebývá.

Jóga mě osobně naučila opět aktivně zapojovat chodidlo po náročné operaci a po letech vratké chůze, kdy jsem bojovala se svou stabilitou.

Jóga mi napomohla ke zmírnění psychosomatických a respiračních onemocnění a přispěla i ke zplození dcerky.

Kontakty a styly

Kontaktní údaje

Město: 
Praha
Telefon: 
731 328 784
Kontaktní e-mail: 
Jógové styly:
Hatha jóga
Jóga pro těhotné
Jóga pro ženy
Meditace
Relaxační jóga
Terapeutická jóga
Vinyasa jóga
Lektor působí v těchto studiích
Odbornost, vzdělání:
Hatha Yoga Teacher - Yoga Alliance - 200 hours of in-class instruction and 100 hours of independent study. Areas of Study: yoga technique, teaching methodology, anatomy and physiology, yoga philosophy, ethics, history, lifestyle and practical teaching experience
2015 - 2018 - studium jógové terapie, filozofie a etiky na České akademii jógy - tříletý kurz pro učitele jógy I. třídy
Stále se mi otevírají nové možnosti studia jógy, navštěvuji semináře, workshopy a kurzy u českých i zahraničních lektorů jógy. Svádhjája, jakožto učení v mnoha ohledech, je pro mě v tomto směru radostí, proto čtu knihy, zkoumám vše kolem sebe i uvnitř mě samotné
Vystudovala jsem dějiny umění a s jistotou mohu říci, že jóga je nejen estetická, geometrická, barevná a krásná, ale také je sama uměním!
Hodnocení lektora
Struktura lekcí: - Jak jste spokojeni se strukturou lekcí, které vede tento učitel? Vyhovuje vám způsob, jakým učitel hodiny připravuje?
Zatím nehodnoceno
Styl vedení lekcí: - Vyhovuje vám, jak učitel lekci vede? Vysvětluje/ukazuje srozumitelně jednotlivé ásany a sekvence pozic tak, aby vás příjemně provedl celou lekcí?
Zatím nehodnoceno
Poradí, pomůže?: - Jak dobře vám učitel dokáže poradit/pomoct, když si na lekci nevíte rady?
Zatím nehodnoceno

Učitel pořádá tyto akce

--- lektor/ka nezadal zatím žádné akce ---
Go to top

Nejbližší akce

Sobota, 4. Únor 2023 - 9:00
Pátek, 10. Únor 2023 - 14:00