Marie Hledíková

O lektorovi:

Jóga je pro mě prostorem, který nabízí holistický přístup k existenci člověka a umožňuje tak práci s jedincem na mnoha úrovních. Ve své práci se zaměřuji na detail v pohybu v rámci jógové terapie a současně na hloubku projevu v ásanách, které s sebou nesou podvědomé fyzické i mentální vzorce.
Čerpám z koplexního obsahu jógy, z pramenů tantra jógy, hatha jógy, jógové terapie, ájurvédy, vývojové kineziologie a značnou měrou uchopuji ve své praxi pojmy z jungiánské psychologie, která koreluje s jógou. Moje lekce nepostrádají praktičnost a důraz na správný pohyb a dech, nejsou náročné ve smyslu smotání se do preclíku, ale jsou hutné co do fyzického vyjádření, zahrnující propojenost s psychoemoční stránkou.
Vystudovala jsem Obecnou teorii a dějiny umění a kultury na KTF UK v Praze. Během studia jsem našla cestu k józe, ke které mě přivedl zdravotní stav. Absolvovala jsem Yoga teacher training 2OO hrs zastřešený Yoga Alliance, poté na České akademii jógy kurz Jógové filozofie a etiky pod FF UK, vzdělávala jsem se na půdě FTVS UK v jógové terapii, učila se principům zdravého pohybu, či v Indii nasávala další kontext s jógou. Jsem autorkou knihy Rodičovství jógovýma očima, jógová filozofie a psychologie jako cesta k dětem a knihy Příběh Františky aneb hledání ztracených barev, která stojí na pilířích jógové filozofie.

Kontakty a styly

Kontaktní údaje

Město: 
Praha
Telefon: 
731 328 784
Kontaktní e-mail: 
Jógové styly:
Dětská jóga
Hatha jóga
Jóga pro těhotné
Jóga pro zdravá záda
Jóga pro ženy
Meditace
Relaxační jóga
Terapeutická jóga
Vinyasa jóga
Lektor působí v těchto studiích
Odbornost, vzdělání:
Hatha Yoga Teacher - Yoga Alliance - 200 hours of in-class instruction and 100 hours of independent study. Areas of Study: yoga technique, teaching methodology, anatomy and physiology, yoga philosophy, ethics, history, lifestyle and practical teaching experience
2015 - 2018 - studium jógové terapie, filozofie a etiky na České akademii jógy - tříletý kurz pro učitele jógy I. třídy
Stále se mi otevírají nové možnosti studia jógy, navštěvuji semináře, workshopy a kurzy u českých i zahraničních lektorů jógy. Svádhjája, jakožto učení v mnoha ohledech, je pro mě v tomto směru radostí, proto čtu knihy, zkoumám vše kolem sebe i uvnitř mě samotné
Vystudovala jsem dějiny umění a s jistotou mohu říci, že jóga je nejen estetická, geometrická, barevná a krásná, ale také je sama uměním!
Hodnocení lektora
Struktura lekcí: - Jak jste spokojeni se strukturou lekcí, které vede tento učitel? Vyhovuje vám způsob, jakým učitel hodiny připravuje?
Zatím nehodnoceno
Styl vedení lekcí: - Vyhovuje vám, jak učitel lekci vede? Vysvětluje/ukazuje srozumitelně jednotlivé ásany a sekvence pozic tak, aby vás příjemně provedl celou lekcí?
Zatím nehodnoceno
Poradí, pomůže?: - Jak dobře vám učitel dokáže poradit/pomoct, když si na lekci nevíte rady?
Zatím nehodnoceno

Učitel pořádá tyto akce

--- lektor/ka nezadal zatím žádné akce ---
Go to top

Nejbližší akce

Čtvrtek, 13. Červen 2024 - 14:00
Čtvrtek, 27. Červen 2024 - 12:00
Pátek, 28. Červen 2024 - 18:00