Arsha Yoga

O studiu:

Ášram Arsha Yoga Gayathri leží na pláži Thampan Kadavu, poblíž městečka Thalikulam ve státě Kerala na jihu Indie. Představte si uklidňující šumění mořských vln, dálky nekončícího oceánu a rudý svit zapadajícího slunce. To vše doplněno jógovým životním stylem...

Ášram poskytuje ubytování ve dvou sousedících domech v dvoulůžkových a jednom čtyřlůžkovém pokoji. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou. Ve volném čase můžete na kole objevovat venkovské okolí ášamu, koupat se v moři, nebo si jen tak vychutnávat pohled na moře s nějakou jógovou knihou, kterou si můžete vypůjčit z Arsha Yoga knihovny.

K dispozici je 2x denně vegetariánská strava, která je vhodná při cvičení jógy.

Ranní hodina pranajámy a meditace se obvykle koná na pláži, pokud je vhodné počasí, a jóga se cvičí v Patandžaliho hale s výhledem na moře.

ARSHA znamená prastaré duchovní vědění. V dávných dobách v Indii si duchovno a věda neprotiřečily. Rishis byli jak vědci, tak mudrci, kteří předávali vědění celé společnosti. Vyznali se nejen v nauce o hmotě, ale dovedli také předávat vědomosti o životě a kosmické energii.

Gu znamená temnota. Ru znamená světlo. Guru je ten, který odstraňuje temnotu nevědomosti a zapaluje světlo moudrosti. Guru je ten, který je znalý, moudrý a autentický s ohledem buď jen na jednu oblast vědění, nebo na celé vědění jako takové a ukazuje správnou cestu ostatním díky své moudrosti.

Kulam znamená domov. Gurukulam znamená domov, ve kterém guru přebývá. Aby se člověk mohl stát moudrým, je zapotřebí, aby s guruem žil a jeho životem se nechal inspirovat. Moudrost se nedá naučit. Je předávána žákovi, který si ji zaslouží, když přijde ta správná chvíle.

Učitel Ačárja Harilalji (1970), který se narodil a byl vychováván v tradičním prostředí ve státě Kerala v jižní Indii, je hlavním zakladatelem dobročinné organizace Arsha Yoga Charitable Trust. Po obdržení titulu Yogacharya žil a studoval jógu v Šivánanda ašrámech v Kerale, Dillí a Himalájích. Později studoval a vykonával jógovou terapii na univerzitě pro jógu a jógovou terapii S-VYASA ve státě Karnataka. V roce 2002 ukončil toto prezenční diplomové studium s vyznamenáním. Předmětem jeho diplomové práce byl celistvý přístup jógové terapie při léčéní civilizačních chorob. Kromě kurzů a školení v Arsha Yoga ášramech v Indii a dále v jóga centrech v Německu a v České republice nabízí Ačárja Harilalji i soukromé konzultace. Kromě toho také vyučuje jógu a jógovou terapii na ajurvédské univerzitě Nangelil Ayurveda Medical College v indickém státě Kerala.

Arsha Yoga Gurukulam vede studium prastarých vědeckých směrů, jakými jsou jóga a védánta, a to tradiční metodou, která je zároveň přístupná moderní společnosti.

Nabízíme specializované trenérské kurzy od 2 do 4 týdnů, jóga pobyty a individuální jógovou terapii:
- Yoga Teacher's Training
- Yoga Therapy Training
- Vedic Psychology Retreat
- Vedic Culture Retreat
- Ayurveda Lifestyle Retreat and Kids Yoga Camp

Součástí našeho týmu Arsha Yoga je také Šárka Konečná, kterou můžete kontaktovat. Zde uvedené telefonní číslo a e-mail jsou právě na ni, odpoví vám na všechny otázky, případně zprostředkuje přímý kontakt.

Kontakty a styly

Kontaktní údaje

Adresa: 
Thambankadavu Beach Road
Kérala
Indie
Telefon: 
605115855
Kontaktní e-mail: 
Studio nabízí tyto jógové styly:
Hatha jóga
Jóga pro muže
Jóga pro seniory
Jóga pro těhotné
Jóga pro zdravá záda
Jóga pro ženy
Pránájáma
Relaxační jóga
Sivananda jóga
Terapeutická jóga

Lekce vedou tito lektoři

Lektor jógy

Šárka
Konečná

Lektor jógy

Acharya Harilalji
Karanath

Lektor jógy

Marie Meera
Karanath
Hodnocení studia
Prostředí: - Jak se ve studiu cítíte, jak jste spokojeni s vybaveností, se zázemím, jak se vám tam celkově líbí?
Zatím nehodnoceno
Přístup lektora:  - Vede váš učitel lekce podle vaší představy? Jak jste spokojeni s průběhem hodiny?
Zatím nehodnoceno
Dostupnost:  - Je studio poblíž MHD? Můžete u něj pohodlně zaparkovat?
Zatím nehodnoceno

Studio pořádá tyto akce

--- studio nezadalo zatím žádné akce ---

Studia v nejbližším okolí

Vzdálenost od studia:
Vzdálenost od studia:
5,626.16 km
Vzdálenost od studia:
5,640.44 km
Vzdálenost od studia:
5,656.84 km
Go to top

Nejbližší akce

Čtvrtek, 13. Červen 2024 - 14:00
Čtvrtek, 27. Červen 2024 - 12:00
Pátek, 28. Červen 2024 - 18:00