Šárka Konečná

O lektorovi:

Jóga je způsob myšlení. Jóga je otevření se kretivnímu proudu, jenž dřímá v každém z nás. Jóga může pro každého znamenat něco jiného. Pro jednoho dokonalá pozice bojovníka s protaženými prsty do jedné ostré roviny, pro jiného může být jóga způsob myšlení a pro dalšího je to klidné sezení s opřenými zády o stěnu s koncentrací na špičku nosu. Jak řekl Charles Bukowski: Najdi si něco, co miluješ a to tě zabije. A proto pro mě jóga není dogma, ale otevřené pole možností.

Na svých lekcích se snažím hledat více než pouhé pokyny sloužící ke vstupu a výstupu z ásan. Snažím se hledat obsah za formou a volit různé přístupy, které čerpám od různých učitelů a z celého světa. V mých lekcích nejde o to dostat do těla, ale dostat se do těla. To vše s jógovým dechem - pozorností na to, co je. Kolem i vně. Jóga je vše a nic. Jóga není další berličkou, o kterou se v naději uzdravení čí spásy opřeme. Jóga je ukazatel. Kudy a kam. Kam se vydáme? Je jen na nás.

S jógou jsem začínala jako samouk, poté jsem prodala auto a odcestovala do Indie, kde jsem se po intenzivním kurzu stala lektorkou jógové terapie. Postupem času, kdy člověk tříbí nejen sám sebe, ale i styl vlastní výuky, jsem se začala hlouběji zajímat o nacházení propojení ženského a mužského aspektu (tu mi přišla do cesty jin jóga), prožitku, radosti a jakési odevzdanosti za ásanami, tedy pozicemi těla. To mě navedlo ke kreativním stylům jako je vinjása jóga a ke studiu jivamukti jógy. A tak stále hledám, bádám a zkouším. Zkouším nacházet obsah za formou.

Vášeň pro tvorbu a jógu mě zavedla až do bodu, kdy jsem mohla otevřít dveře nového jógového studia v centru Prahy. Dveře Jógovny, místa, které má příběh.

Kontakty a styly

Kontaktní údaje

Město: 
Praha
Telefon: 
605115855
Kontaktní e-mail: 
Jógové styly:
Hatha jóga
Jin jóga
Meditace
Terapeutická jóga
Vinyasa jóga
Lektor působí v těchto studiích
Odbornost, vzdělání:
Yoga Therapy Instructor - certified by Yoga Alliance International, India
Učitel jógy II.třídy
Učitel jógy I. třídy - Jógová filozofie a etika
Yin Yoga Teacher - level 1
Yin Yoga Teacher - level 2 - Meridian series, Meditation
Prenatal yoga teacher - Yoga education institute
Hodnocení lektora
Struktura lekcí: - Jak jste spokojeni se strukturou lekcí, které vede tento učitel? Vyhovuje vám způsob, jakým učitel hodiny připravuje?
Dosažený výsledek: 4.4 (5 hlasy/ů)
Styl vedení lekcí: - Vyhovuje vám, jak učitel lekci vede? Vysvětluje/ukazuje srozumitelně jednotlivé ásany a sekvence pozic tak, aby vás příjemně provedl celou lekcí?
Dosažený výsledek: 4.4 (5 hlasy/ů)
Poradí, pomůže?: - Jak dobře vám učitel dokáže poradit/pomoct, když si na lekci nevíte rady?
Dosažený výsledek: 4.4 (5 hlasy/ů)

Učitel pořádá tyto akce

--- lektor/ka nezadal zatím žádné akce ---

Lektor je autorem těchto článků v Jógovinách

Go to top

Nejbližší akce

Sobota, 1. Červen 2024 - 9:30
Čtvrtek, 13. Červen 2024 - 14:00
Čtvrtek, 27. Červen 2024 - 12:00