VIDEO: Letem světem Prague Spirit Festivalem 2013

Ohlédněte se s námi za třetím ročníkem Prague Spirit Festivalu. V Praze na Novoměstské radnici jsme byli i my s naší kamerou, takže se teď můžete podívat třeba na to, jak vypadala lekce australské jógínky, královny záklonů Paddy McGrath.

Festival začal už v pátek vernisáží výstavy fotografií Moniky Navrátilové s názvem Ladakh - srdce Himaláje a také koncertem Yvonne Sanchez. Nás ale, jako správné jógové nadšence, zajímalo především jógování. Do Prahy přijela i australská jógínka Paddy McGrath, které se ne nadarmo přezdívá "královna záklonů".

S kamerou jsme zastihli také terapeutku tradiční čínské medicíny Martu Tovtovou, která na festival zavítala se svou přednáškou Terapie jídlem. Umělecká ředitelka festivalu, herečka Kateřina Hrachovcová, nám zase prozradila, kudy vedla její cesta k józe. Jen o pár chvil později už se ale proháněla v jógovém oblečení po přehlídkovém mole Spirit Fashion show. Závěr našeho natáčení patřil lekci bollywoodského tance, kterou vedl indický tanečník a choreograf ÓM–Sajwel Sasidharan. Příjemnou podívanou!

Petra dříve pracovala jako televizní reportérka, dnes má na starosti chod redakce Jógovin. V dětství závodně plavala a později pak o medaile bojovala na veslařském skifu. Jógově se považuje za věčného aštangového začátečníka. Má ráda hory, na kole i pěšky, a je spoluzakladatelkou jógového obchodu YogaGuru.cz

Kam dál?

Obecné povědomí o józe vypadá asi takto: lehárko, ani se u toho nezapotím, nohy za hlavu...
Jóga v podání Duncana Wonga je vlastně meditací v pohybu. Svému stylu dal název "Yogic...
Na konci června pořádal Prague Spirit Festival „Jógovou siestu“ na piazzettě Národního...
Go to top

Nejbližší akce

Neděle, 3. Prosinec 2023 - 9:00
Pátek, 8. Prosinec 2023 - 18:00
Sobota, 3. Únor 2024 - 9:00