SOUTĚŽ: Jak se zrodil nápad zorganizovat jógovou konferenci

Je to v podstatě velmi jednoduché. Asi tak jako všechno v životě, čemu člověk nechá volný průběh. Kdysi dávno jsem někde četla, že člověk by neměl dělat věci, do kterých se musí nutit a při kterých neustále naráží na problémy. A protože první ročník byl od nápadu až po realizaci bez problémů, za pár týdnů tady máme ročník druhý. Ano, řeč je o Ashtanga Yoga Conference.

 První ročník konference v roce 2014 měl obrovský úspěch
Autor: 
Ashtanga Yoga Conference

První ročník nevznikal s žádnými velkými očekáváními. Byla jsem zrovna poměrně krátce na mateřské dovolené, moje dcera Šarlotka měla tehdy teprve půl roku a mně se začala vracet chuť pracovat. Samozrejmě jen tak trošku, aby tím doma nikdo netrpěl... Původně mělo jít o akci podobnou těm, které jsem organizovala už dřív, tedy zhruba pro 30 osob. Jenže už v té době se aštangová komunita na Slovensku velmi rychle rozrůstala a bylo stále víc a víc těch, kteří se na akce pro nedostatek místa nedostali. A s narůstajícím počtem studentů rostl také počet učitelů. Tohle všechno už byly silné důvody k zamyšlení se nad změnou konceptu.

Ashtanga Yoga Conference

Kdy: 27.-29. března 2015
Kde: Hotel Holiday Inn, Trnava, Slovensko
Web: www.ashtangaconference.sk

Jde o unikátní projekt, jehož první ročník v roce 2014 měl obrovský úspěch.

Konferce vznikla s cílem vzdělávat, resp. rozširovat obzory všem, kteří mají o Aštanga jógu, ale i jógu jako takovou, zájem. Pokud vám vaše každodenní jogová praxe přináší stále víc a víc otázek, na které hledáte odpovědi, je to událost právě pro vás.

Vstupenku na celou 3denní konferenci můžete vyhrát v soutěži níže.

Prohlédněte si video a fotogalerii z 1. ročníku zde.

Najednou v té naší aštangové rodince začali vynikat jednotlivci a bylo vidět, jak se každý z nich věnuje svému tématu. Každý z nás má svá omezení, limity, ego a zájmy. Tito jednotlivci, učitelé, byli a jsou těmi, kteří se rozhodli věnovat se aštanze hlouběji, studovat všechny aspekty, učit se a hlavně dělit se o své zkušenosti s námi ostatními. Všechno jsou to učitelé, moji kamarádi, lidé, kterých si velmi vážím a kteří toho hodně ví. Ví toho hodně o věcech, které zajímají i ostatní, jen ti ostatní o nich dosud nevěděli.

A právě proto nestačilo jen zvětšit prostory, bylo potřeba popřemýšlet i na tím, jak se bude moci při učení vystřídat více učitelů a jak smysluplně diskutovat i ve velké skupině.

A to bylo vlastně všechno. Věděla jsem, co chci, už tomu jen dát tu správnou formu. A to bylo vlastně na tom celém nejjednodušší. Všechno do sebe zapadalo přesně tak, jak mělo. Přestože času nebylo mnoho, za dva měsíce vznikla konference, které se zúčastnila stovka aštangistů a představilo se na ní 12 skvělých učitelů ze Slovenska i z Čech. A kdyby nám to loni prostorové možnosti dovolily, bylo by tam jogínů ještě o mnoho více. Přestože zájem o účast byl velký, nechtěli jsme už měnit prostory na úkor kvality.

To, že se všichni, kteří chtěli přijít, na konferenci nedostali, jsem brala jako výzvu do dalšího ročníku. S děkovnými e-maily a množstvím pozitívních ohlasů mě ovládl pocit nepopsatelného štěstí, který krátce na to vystřídala představa dalšího ročníku. A s tím samozřejmě přišlo množství nových nápadů, vylepšení, ale především pocit obrovské zodpovědnosti.

Ashtanga Yoga Conference podruhé

Rok se s rokem sešel a za mnou už je 6 měsíců (věřím, že) zodpovědné práce - druhý ročník je za dveřmi. Spustili jsme internetové stránky konference, máme nový program, noví budou učitelé, nové prostory a nová budou také zajímavá témata, která vychází hlavně z postřehů přání účastníků. Tentokrát to budou 3 dny plné cvičení a učení se, tedy více než 17 hodin, během nichž se představí 21 učitelů. Opět přivítáme vzácné hosty z Prahy, úžasnou Petru Vonšovskou a jejího asistenta Pavla Poradu, a za slovenskou stranu bych ze všech jmen ráda zmínila alespoň některá a to Jarka Pávka, Moniku Riškovou a Martinku Krížikovou. Prostor opět dostanou i Jarkovi žáci, kteří mu budou asistovat během páteční vedené lekce.

Prostory trnavského hotelu Holiday Inn nabízí možnost zúčastnit se až 200 jogovým nadšencům. Program je navržený tak, aby byl zvládnutelný pro každého, ať už aštangistu, nebo neaštangistu. Jóga je, vždy byla i stále bude jen jedna a proto nezavíráme dveře před nikým, kdo se nevěnuje výhradně Aštanga józe.

Všechny tři dny konference budou začínat cvičením - vedenou hodinou, nebo lekcí ve stylu mysore. Pokračovat se bude praktickou částí – workshopem na témata "Mysore As It Is", "Hip opening", anebo třeba "Úvod do druhé série". Teoretickou část konference odstartuje v sobotu přednáška Janky Lukáčové na téma "Ájurvéda a jóga" a v neděli nám například o vlivu jógy na tok energie a energetické činnosti v těle povypráví Janko Koller, zakladatel první Andělské univerzity na Slovensku. V sobotu a v neděli odpoledne se bude debatovat v rámci panelové diskuze, která se při prvním ročníku velmi osvědčila. Tentokrát se na ní bude prezentovat šest učitelů, z nichž každý nejprve představí své téma a pak už dostanou prostor všichni. Publikum se bude moct zapojit buď přímými dotazy, anebo prostřednictvím anonymních otázek, které bude moct každý napsat na papír a vhodit do krabičky k tomuto účelu určené. A aby se každému povídalo a poslouchalo co možná nejlépe, k dispozici bude chutný čaj, káva a na posilnění také domácí bio, raw ale i tradiční "nezdravé" koláčky jak od vyhlášených, tak i dosud neznámých domácích cukrářek.

Program konference bude v průběhu celé soboty doplňovat i tzv. Yoga Market, na kterém si přijdou na své milovníci jógových doplňků, šperků, ale i nezbytností, jakými jsou například podložky na jógu, oblečení, zdravá strava či přírodní kosmetika. Chybět nebudou ani doprovodné aktivity a rozdávání malých milých věciček, které si budete moct odnést domů jako památku na druhý ročník konference. A na ni bych vás ráda touto cestou srdečně pozvala.

Věřím, že každý z vás, koho oslovil tento článek, je srdcem přesně tam, kde já, a bude mi ctí poznat vás osobně už za pár týdnů na Ashtanga Yoga Conference v Trnavě na Slovensku.

Soutěž o vstupenku

Pokud byste se konference rádi zúčastnili, můžete zkusit své štěstí v soutěži o vstupenku na celý 3denní program v hodnotě 120 EUR (tj. cca 3360 Kč). V následujícím formuláři odpovězte na soutěžní otázku a vyplňte kontaktní údaje. Odpovědi můžete posílat do neděle 8.3. do 23:59 hod. Redakce Jógovin ze správných odpovědí vylosuje hned v pondělí 9. března 1 vítěze, kterého zveřejní tady přímo ve článku a také na Facebooku.

Dbáme na férová pravidla, takže 1 e-mailová adresa = 1 odpověď. Hodně štěstí a naviděnou v Trnavě!

 Soutěž skončila

Kdo vyhrál vstupenku na jógovou konferenci?

Správně odpověděl ten, kdo z možností vybral zlatou střední cestu: během Ashtanga Yoga Conference v Trnavě se letos představí celkem 21 učitelů, takže o jógovou inspiraci rozhodně nebude nouze.

Vstupenku na celý 3denní nabitý program získává Naďa Jančová - moc gratujeme!

Dobrou zprávu ale máme i pro všechny ostatní účastníky soutěže - získáváte možnost registrace se slevou 10%! Podrobné informace k uplatnění slevy obdržíte e-mailem.

Všem, kteří do Trnavy míří, přejeme krásné jógové zážitky.

Během prvního ročníku mohli účastníci čerpat nové poznatky od 12 skvělých učitelů. Kolik učitelů se představí na druhém ročníku Ashtanga Yoga Conference?

Účastí v soutěži souhlasím se zasíláním novinek z Jógovin - nemusím se bát, Jógoviny totiž nespamují a pošlou mi jen zajímavé tipy.

Jance se jóga do života připletla před 12 roky. Až po šesti letech se seznámila s Aštanga jógou a uvědomila si, že je to na celý život. Aštanga jógu dnes pravidelně praktikuje, vzdělává se v ní a učí ji také své studenty. Kromě toho se věnuje organizování různých jógových akcí, z nichž je pro ni největší srdcovou záležitostí Ashtanga Yoga Conference.

Kam dál?

 Mysore lekce - na vlně vlastního dechu s energií skupiny
V původní tradici se jógová nauka šířila skrze osobní přenášení znalostí z učitele na...
Americká jógínka Kino MacGregor
V jógovém světě je tak trochu kontroverzní osobností: nosí krátké šortky, maluje se i...
Obecné povědomí o józe vypadá asi takto: lehárko, ani se u toho nezapotím, nohy za hlavu...
Manju Jois: Ubrat na pozicích, přidat na spiritualitě
Manju Jois se stal mým učitelem před několika lety. Vůbec poprvé jsem se s ním setkala na...
Go to top

Nejbližší akce

Pátek, 2. Prosinec 2022 - 18:00
Sobota, 3. Prosinec 2022 - 9:30